W poniedziałek szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas oświadczył w Brukseli, że popiera wprowadzenie nowych sankcji wobec konkretnych przedstawicieli rosyjskich władz za łamanie prawa międzynarodowego, m.in. za decyzję o osadzeniu Aleksieja Nawalnego w kolonii karnej.

Jestem za tym, żeby udzielić mandatu na wprowadzenie sankcji, przygotowanie listy takich osób – słowa szefa niemieckiej dyplomacji cytuje agencja „Reuters”. Wypowiedź miała miejsce przed rozpoczęciem spotkania unijnych ministrów spraw zagranicznych.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Przypomnijmy, że w poniedziałek szefowie dyplomacji państw Unii Europejskiej zbierają się by omówić koncepcję nowych sankcji wobec Rosji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Dodatkowe sankcje mają zostać nałożone na Rosję w związku z sobotnim wyrokiem rosyjskiego sądu apelacyjnego, który utrzymał odwieszenie kary pozbawienia wolności dla Aleksieja Nawalnego.

Zobacz także: UE nałożyła sankcje w związku z próbą otrucia Nawalnego

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rosyjski bloger i polityk Aleksiej Nawalny trafił do szpitala 20 sierpnia w Omsku na Syberii. Stracił przytomność na pokładzie samolotu, który leciał z Tomska do Moskwy. Do Niemiec został przewieziony na żądanie rodziny i był leczony w berlińskiej klinice Charité. Według badań specjalistów z laboratorium toksykologicznego Bundeswehry, potwierdzonych przez laboratoria w Szwecji i Francji oraz OPCW,  istnieją „jednoznaczne dowody” na próbę otrucia opozycjonisty środkiem bojowym z grupy Nowiczok.

17 stycznia Aleksiej Nawalny został zatrzymany w czasie kontroli paszportowej na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie.

Zobacz także: Ukraina i 6 innych państw przyłączyło się do sankcji UE wobec Białorusi

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz