W poniedziałek szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas oświadczył w Brukseli, że popiera wprowadzenie nowych sankcji wobec konkretnych przedstawicieli rosyjskich władz za łamanie prawa międzynarodowego, m.in. za decyzję o osadzeniu Aleksieja Nawalnego w kolonii karnej.

Jestem za tym, żeby udzielić mandatu na wprowadzenie sankcji, przygotowanie listy takich osób – słowa szefa niemieckiej dyplomacji cytuje agencja „Reuters”. Wypowiedź miała miejsce przed rozpoczęciem spotkania unijnych ministrów spraw zagranicznych.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Przypomnijmy, że w poniedziałek szefowie dyplomacji państw Unii Europejskiej zbierają się by omówić koncepcję nowych sankcji wobec Rosji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Dodatkowe sankcje mają zostać nałożone na Rosję w związku z sobotnim wyrokiem rosyjskiego sądu apelacyjnego, który utrzymał odwieszenie kary pozbawienia wolności dla Aleksieja Nawalnego.

Zobacz także: UE nałożyła sankcje w związku z próbą otrucia Nawalnego

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rosyjski bloger i polityk Aleksiej Nawalny trafił do szpitala 20 sierpnia w Omsku na Syberii. Stracił przytomność na pokładzie samolotu, który leciał z Tomska do Moskwy. Do Niemiec został przewieziony na żądanie rodziny i był leczony w berlińskiej klinice Charité. Według badań specjalistów z laboratorium toksykologicznego Bundeswehry, potwierdzonych przez laboratoria w Szwecji i Francji oraz OPCW,  istnieją „jednoznaczne dowody” na próbę otrucia opozycjonisty środkiem bojowym z grupy Nowiczok.

17 stycznia Aleksiej Nawalny został zatrzymany w czasie kontroli paszportowej na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie.

Zobacz także: Ukraina i 6 innych państw przyłączyło się do sankcji UE wobec Białorusi

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz