W poniedziałek szefowie dyplomacji państw Unii Europejskiej zbiorą się by omówić koncepcję nowych sankcji wobec Rosji.

Informację taką podał minister spraw zagranicznych Austrii Alexander Schallenberg, który udzielił wywiadu niemieckiej gazecie „Welt am Sonntag”. Jak stwierdził, w poniedziałek dyplomaci państw członkowskich mają podjąć wstępną decyzję czy i jakie dodatkowe sankcje mają zostać nałożone na Rosję w związku z sobotnim wyrokiem rosyjskiego sądu apelacyjnego, który utrzymał odwieszenie kary pozbawienia wolności dla Aleksieja Nawalnego.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„W poniedziałek na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych omówimy proporcjonalną reakcję na sytuację” – powiedział Schallenberg. Jak stwierdził – „odnoszą się tu ukierunkowane działania przeciwko osobom w ramach nowo ustanowionego systemu sankcji za łamanie praw człowieka. Oczekuję, że zdecydowana większość poprze to”.

Jednocześnie jednak, jak podkreśliła przytaczająca wypowiedzi austriackiego polityka agencja TASS, ostrzegł on przed nieproporcjonalnie ostrą reakcją na wyrok dla Nawalnego – „W przeciwnym razie podetniemy gałąź, na której sami siedzimy”.  Schallenberg wzywał więc do ostrożnego opracowywania spisu osób objętych sankcjami.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Schallenberg uznał, że choć Unia musi reagować na negatywnie oceniane działania rosyjskich władz to jednocześnie musi utrzymać dialog z Moskwą, bo „Rosja – to rzeczywistość sąsiadująca z nami”.

tass.ru/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz