Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif oświadczył w sobotę, że „izraelscy prowokatorzy” szykują atak na siły USA w Iraku, w celu wciągnięcia USA w wojnę przeciwko Iranowi w ostatnich dniach prezydentury Donalda Trumpa.

Nowe informacje wywiadowcze z Iraku wskazują, że izraelscy agenci-prowokatorzy planują atak przeciwko Amerykanom, stawiając odchodzącego Trumpa w trudnej sytuacji z fałszywym casus belli – napisał Zarif na Twitterze.

Oznaczając profil urzędującego prezydenta USA Donalda Trumpa, Zarif poradził, by Trump „strzegł się pułapki”, ponieważ „jakiekolwiek fajerwerki” obrócą się przeciwko Ameryce.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

USA wysłały w środę na Bliski Wschód dwa bombowce B-52, które są zdolne do przenoszenia broni nuklearnej. Zdaniem agencji „Reuters” miał to być pokaz siły, mający zniechęcić Iran do akcji zaczepnych.

W czwartek Dżawad Zarif oskarzył prezydenta USA o próbę sprowokowania Iranu. Oświadczył także, że Iran „będzie się bronił siłą”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: W wyniku izraelskiego nalotu w pobliżu Damaszku życie stracił syryjski żołnierz

Pentagon ogłosił w czwartek, że lotniskowiec Nimitz, który znajdował się u wybrzeży Somalii, wróci do swojego portu macierzystego. Wcześniej prowadził działania na Bliskim Wschodzie Niektórzy amerykańscy urzędnicy stwierdzili, że ruch ten może być postrzegany jako próba zmniejszenia napięć w regionie.

Zobacz także: Iran przeznaczył dla rodzin ofiar zestrzelonego ukraińskiego samolotu po 150 000 dolarów

reuters.com / Kresy.pl
Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz