W mieście al-Majadin na wschodzie Syrii zginęło co najmniej 80 osób, w tym 33 dzieci, członków rodzin bojowników ISIS.

Powołując się na źródła medyczne i cywilne, Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podaje że rodziny [bojowników – red.] schroniły się w jednym z budynków w al-Majadin. Z kolei agencja AFP podaje jedynie informację o śmierci 80 osób nie podając żadnych szczegółów.

Wcześniej agencja Reuters podawała, także powołując się na Obserwatorium, informację o śmierci 35 cywilów, w tym członkowie rodzin bojowników ISIS, zginęło w wczorajszym ataku z powietrza na al-Majadin koło Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii. Według piątkowego raportu Obserwatorium do 50 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych dwudniowych bombardowań w tym mieście.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Większość nalotów wymierzonych w bazy ISIS położone wzdłuż Eufratu w Syrii przeprowadzała do tej pory koalicję pod wodzą USA, w mniejszym stopniu lotnictwo syryjskie i rosyjskie. Reuters przypomina, że także irackie samoloty dokonały co najmniej jednego nalotu we wschodniej Syrii.

ZOBACZ TAKŻE: Amerykanie zaatakowali w nocy syryjską bazę lotniczą.

Według podawanych przez Obserwatorium relacji mieszkańcy al-Majadin zauważyli najpierw samoloty zwiadowcze, a później samoloty bojowe krążące nad miastem, zanim te odpaliły rakiety. Jeden z pocisków uderzył w czterokondygnacyjny budynek, zamieszkany przez syryjskie i marokańskie rodziny bojowników ISIS.

ISIS traci obecnie teren tak w Syrii, jak i Iraku pod naporem różnych ze sobą sił. Wielu bojowników ISIS koncentruje się obecnie w rejonie dorzecza Eufratu.

Dowodzona przez USA koalicja walcząca z ISIS twierdzi, że w trakcie nalotów stara się unikać ofiar wśród ludności cywilnej, a jeśli takie sytuacje mają miejsce, rozpoczyna dochodzenie.

kresy.pl / rp.pl / reuters.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz