Swoboda chce wywieszania banderowskich flag na budynkach w Kijowie

Neobanderowska Swoboda zarejestrowała wniosek o obowiązkowe wywieszanie czerwono-czarnych flag na budynkach w Kijowie.

W piątek Swoboda zarejestrowała w kijowskiej radzie miejskiej projekt uchwały w sprawie obowiązku wywieszania flag OUN na budynkach w Kijowie.

Projekt zakłada, że podczas rocznic związanych z historią OUN-UPA wywieszano na budynkach administracji miejskiej, a także budynków rad dzielnicowych banderowskie flagi.

ZOBACZ TAKŻE: Miasto na Ukrainie będzie wywieszać flagi OUN-UPA w odpowiedzi na „zakaz banderyzmu”

Dodatkowo projekt ma wprowadzić zalecenie wywieszania flag dla szefów firm, instytucji oraz organizacji, niezależnie od formy ich własności.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

We wniosku jako terminy wywieszania banderowskich flag Swoboda wskazuje m. in. rocznicę urodziny Stepana Bandery, dzień utworzenia OUN, rocznicę śmierci i urodzin Roman Szuchewycza. Autorzy projektu stwierdzili, że załączony spis dat nie jest pełny, a banderowskie flagi mogą być wywieszane także w innych terminach.

kresy.pl / svoboda.org.ua

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz