Do zestrzelenia Su25 doszło nad syryjską prowincją Idlib. Pilot samolotu zdołał się katapultować, ale trafił do niewoli.

Informację o zestrzeleniu rosyjskiego Su-25 podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Nie sprecyzowano która z frakcji zestrzeliła maszynę, ani która przechwyciła pilota. Zaznaczono jedynie, że w tym regionie aktywni są głównie rebelianci z Tahrir asz Szam, organizacji nazywanej syryjską Al-Kaidą.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Agencja Reutera podała, że rosyjski pilot jest ciężko ranny. Rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło utratę samolotu.

AKTUALIZACJA: Według ostatnich informacji na pilocie wykonano egzekucję wkrótce po pochwyceniu. Moskwa potwierdziła jego śmierć.

W sieci pojawiły się nagrania ze zdarzenia:

ZOBACZ TAKŻE: Rosjanie powiązali atak dronów na jej bazy w Syrii z rebeliantami wspieranymi przez Turcję

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

 

Kresy.pl / reuters.com / twitter.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz