Osiem osób zginęło, a 24 osoby zostały ranne w strzelaninie na rosyjskim Uniwersytecie Państwowym w Permie, poinformowała w poniedziałek służba prasowa rosyjskiego ministerstwa zdrowia.

Jak przekazała w poniedziałek agencja prasowa Tass powołując się na rosyjskie ministerstwo zdrowia, osiem osób zginęło, a 24 osoby zostały ranne w strzelaninie na rosyjskim Uniwersytecie Państwowym w Permie.

„Według Federalnego Centrum Medycyny, na poniedziałek 11:27 czasu moskiewskiego w incydencie na Uniwersytecie Państwowym w Permie zginęło osiem osób, 24 osoby zostały ranne i są leczone, 19 z nich ma rany postrzałowe” – raport powiedział. Serwis prasowy wyjaśnił, że na miejscu pracuje 25 zespołów medycznych.

Według rosyjskiego komitetu śledczego, 20 września student otworzył ogień na terenie Permskiego Uniwersytetu Państwowego. Strzelec został zatrzymany, jego tożsamość została ustalona. Na miejsce przylecieli minister zdrowia Rosji Michaił Muraszko i minister nauki i szkolnictwa wyższego Walery Falkow.

Zobacz też: Jedna Rosja wygrywa wybory parlamentarne

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Prezydent Rosji Władimir Putin złożył  kondolencje rodzinom i przyjaciołom osób zabitych w wyniku strzelaniny na Uniwersytecie Państwowym w Permie – poinformował w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

„Prezydent składa głębokie kondolencje tym, którzy w wyniku tej tragedii stracili swoich bliskich i przyjaciół” – stwierdził rzecznik Kremla.

Pieskow zauważył, że Putin został poinformowany o wypadku na uniwersytecie w Permie. „Polecił premierowi Michaiłowi Miszustinowi wysłanie ministrów Waleriego Falkowa i Michaiła Muraszki do Permu w celu udzielenia pomocy rannym, a także krewnym zabitych w tragedii” – powiedział rzecznik prezydenta.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz