„Mafia nie przestanie być mafią, bo Lewica grzecznie wciśnie guzik” – we wtorek Ogólnopolski Strajk Kobiet skomentował w ten sposób decyzję Lewicy o o zawarciu porozumienia z rządem w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. „Wóz albo przewóz”, „doba na ogarnięcie się” – pisze organizacja, na czele której stoi Marta Lempart.

We wtorek odbyło się zapowiadane wcześniej spotkanie przedstawicieli Lewicy, na czele z europosłem Robertem, Biedroniem i wicemarszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym, z przedstawicielami rządu i PiS, reprezentowanymi głównie przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego. Dotyczyło ono poparcia ze strony sejmowej reprezentacji lewicowej koalicji dla poparcia Krajowego Planu Odbudowy i ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. Po zakończeniu spotkania Biedroń powiedział, że PiS zgodził się spełnić wszystkie sześć postulatów, jakie przedstawiła Lewica. Decyzja spotkała się z falą krytyki ze strony przedstawicieli opozycji oraz środowisk lewicowych, m.in. Strajku Kobiet.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„W sprawie Lewicy ogłaszamy krótko: wóz albo przewóz. Doba na ogarnięcie się albo zaczynamy ogólnopolską akcję wybijania głupoty z głowy Lewicy” – ogłosił Strajk Kobiet.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Na deklaracje organizacji Marty Lempart odpowiedziała młodzieżówka Lewicy. „Zawsze będziemy stać po stronie praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, godnej opieki okołoporodowej i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Czy to samo może zadeklarować Strajk Kobiet, który atakuje najbardziej feministyczne ugrupowanie w Polsce?” – napisano na Twiterze Młodej Lewicy.

Zobacz także: Liderka Strajku Kobiet o niszczeniu kościołów: „Nie mam żalu, że tak się stało. To musiało się stać

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że jednym z postulatów Strajku Kobiet jest wprowadzenie w Polsce aborcji na życzenie.

W ostatnich miesiącach, szczególnie na fali wulgarnych proaborcyjnych demonstracji, w Polsce nasiliło się zjawisko profanacji i dewastacji obiektów związanych z katolicyzmem. Od końca października do początku marca miały miejsce 152 takie przypadki.

Zobacz także: Poważne zarzuty karne wobec liderki Strajku Kobiet

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz