Środowiska proaborcyjne ułożyły w niedzielę przed kurią na ul. Franciszkańskiej w Krakowie, pod oknem papieskim, napis „Dom szatana”. Hasło powstało z liter, które były trzymane w rękach przez 10 ubranych na czarno osób.

Przedstawiciele środowisk proaborcyjnych ułożyli w niedzielę przed kurią na ul. Franciszkańskiej w Krakowie, pod oknem papieskim, napis „Dom szatana” – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Na miejscu pojawiła się policja. „Wylegitymowaliśmy 11 uczestników milczącego protestu. Nikt nie został ukarany” – poinformowała Barbara Szczerba z biura prasowego małopolskiej policji.

W swoim manifeście uczestnicy protestu wyrazili opinię, że napis miał nawiązywać do „bezczelności, bezwstydności i bezkarności polskich biskupów”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Ten szatan ma twarz i imię – i to on właśnie mieszka przy ul. Franciszkańskiej 3” – oświadczyli.

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski skierował w sobotę list do kapłanów. Podkreślił, że znajdują się oni na pierwszej linii zmagań o cywilizację miłości.

Przywołał także fragment Listu św. Pawła do Efezjan. Apostoł wezwał w nim do walki nie przeciw „krwi i ciału”, lecz „przeciw zwierzchnościom, przeciw władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich”, a także do „wzięcia na siebie pełnej zbroi Bożej”, „hełmu zbawienia i miecza Ducha, to jest słowa Bożego”, „aby w dzień zły zdołać się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko”.

Zobacz także: Abp. Jędraszewski: czerwonej zarazy już nie ma, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska – tęczowa

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na zeszłotygodniowym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny obradujący w pełnym składzie uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dopuszczające tzw. aborcję eugeniczną.

Zgodnie z wyrokiem, od którego zdania odrębne złożyli sędziowie Piotr Pszczółkowski i Leon Kieres, niezgodny z konstytucją jest artykuł ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, który dopuszczał aborcję w wypadku podejrzenia ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby nienarodzonego dziecka.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wyrok Trybunału wywołał protesty środowisk proaborcyjnych, w czasie których w ostatnim tygodniu doszło do wielu aktów profanacji w świątyniach.

Czytaj także: Kolejne dewastacje w kościołach: okradziono skarbony, opróżniono koperty z wypominkami za zmarłych, pomazano mury

Zobacz także: „Wypier…ać”, „Jeb… PiS”, „Precz z Kościołem” – kolejne protesty przeciwko decyzji TK ws. aborcji eugenicznej [+VIDEO/+FOTO]

pap / fakty.interia.pl / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz