Szef francuskiej agencji cyberbezpieczeństwa Guillaume Poupard oświadczył w niedzielę, że firma Huawei nie zostanie wykluczona z rynku francuskiego. Podkreślił jednak, że rekomendowane jest, aby operatorzy  sieci nowej generacji 5G unikali sprzętu chińskiej firmy.

W niedzielę szef francuskiej agencji cyberbezpieczeństwa Guillaume Poupard oświadczył, że Francja nie wykluczy Huawei z rynku francuskiego – informuje agencja „Reuters”. Podkreślił jednak, że rekomendowane jest, aby operatorzy sieci nowej generacji 5G unikali sprzętu chińskiej firmy.

„Mogę powiedzieć, że nie będzie całkowitego zakazu” – powiedział Poupard w wywiadzie dla francuskiej gazety „Les Echos”.

„Zachęcamy, aby operatorzy, którzy obecnie nie korzystają ze sprzętu Huawei, nie wybierali go” – dodał.

Zobacz także: Stany Zjednoczone zablokują dostawy dla Huawei

„Dla tych, którzy już korzystają z Huawei, udzielamy autoryzacji na okres od trzech do ośmiu lat” – powiedział Poupard w wywiadzie.

Poupard dodał, że od przyszłego tygodnia operatorzy, którzy nie otrzymali wyraźnego upoważnienia do korzystania ze sprzętu Huawei w sieci 5G, mogą uznać brak odpowiedzi po upływie ustawowego terminu za odrzucenie ich wniosków.

Unia Europejska pod koniec stycznia odrzuciła amerykańskie naciski. Pozwoliła państwom członkowskim samodzielnie decydować o zakresie ograniczeń, które zostaną nałożone na „dostawców wysokiego ryzyka”, m.in. Huawei, w przypadku procesu wdrażania sieci 5G.

Zobacz także: Trump: Huawei jest czymś bardzo niebezpiecznym

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Od ponad roku Stany Zjednoczone naciskają na sojuszników, aby wykluczali oni całkowicie Huawei z procesu wdrażania 5G. Waszyngton argumentuje to względami bezpieczeństwa – możliwością wykorzystania sprzętu dostawcy do chińskich celów wywiadowczych. Oskarżenia te są odrzucane przez Chiny.

Zobacz także: Wielka Brytania dopuści Huawei do budowy sieci 5G

reuters.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz