Kanclerz Niemiec i amerykański prezydent spotkają się w Białym Domu.

Merkel i Trump omówią m.in kwestie związane z finansowaniem NATO i relacjami z Rosją.ZOBACZ RÓWNIEŻ:Angela Merkel przyjedzie z wizytą do Moskwy

Agencja Reutera informuje – Merkel, która starannie przygotowała się do spotkania, najprawdopodobniej będzie naciskać na Trumpa, aby ten poparł silną Unię Europejską i zobowiązał się do podjęcia walki ze zmianami klimatycznymi. Trump, który jako kandydat na prezydenta krytykował Merkel za wpuszczenie do Niemiec setek tysięcy uchodźców, będzie dążyć do uzyskania jej poparca dla żądania, aby państwa NATO zwiększyły nakłady na obronność.

Członek administracji Trumpa powiedział, że – Prezydent będzie bardzo zainteresowany opinią Pani Kanclerz na temat jej interakcji z Putinem.

kresy.pl / reuters.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz