„Spółki Skarbu Państwa zbudują w całej Polsce 15 szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19. 4 szpitale powstaną na Mazowszu, 4 w Małopolsce, 3 na Dolnym Śląsku, 2 na Śląsku oraz po jednym w Wielkopolsce i na Pomorzu. W całej Polsce baza łóżek dla chorych z koronawirusem zwiększy się dzięki temu o blisko 3 tys.” – poinformowało we wtorek Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP). Na listopad planowane jest oddanie pierwszych szpitali.

Ministerstwo Aktywów Państwowych od początku swojego istnienia funkcjonuje w sytuacji nadzwyczajnej związanej z epidemią koronawirusa. W tym czasie skoordynowaliśmy wielką pomoc spółek Skarbu Państwa dla Polaków o wartości prawie 200 mln zł – zaznaczył wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Czytamy, że spółki zaangażowane w tworzenie szpitali tymczasowych wspólnie z wojewodami i wskazanymi przez nich szpitalami patronackimi przystąpiły już do realizacji zadania. Plany przewidują oddanie pierwszych szpitali jeszcze w listopadzie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: „DGP”: W szpitalach zaczyna brakować tlenu dla pacjentów covidowych

Robimy to, by zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie Polakom – zaznacza wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas, który koordynuje działania w opisywanym zakresie.

„PKN Orlen zajmie się mazowieckimi szpitalami w Płocku i Ostrołęce. KGHM zorganizuje trzy szpitale na Dolnym Śląsku a Węglokoks dwa na Śląsku. Tauron, Grupa Azoty i PKO Bank Polski pomogą mieszkańcom Małopolski. Szpitale powstaną tam w Krakowie, Tarnowie oraz Krynicy. Dodatkowo PKO Bank Polski zajmie się szpitalem w Poznaniu, a Totalizator – w Radomiu. Z kolei Lotos zorganizuje szpital w Gdańsku. W sumie w całym kraju dzięki działaniom spółek powstanie blisko 3 tys. dodatkowych łóżek dla pacjentów z koronawirusem” – czytamy w komunikacie.

Koszty budowy szpitali poniesie Skarb Państwa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz