W związku z gwałtownie rosnącą liczbą pacjentów, którzy muszą znajdować się pod respiratorami, w polskich szpitalach pojawiają się problemy z zaopatrzeniem w tlen.

W szpitalach pojawiają się kłopoty z zaopatrzeniem w tlen – pisze w środę Dziennik Gazeta Prawna (DGP). Medium podkreśla, że zwiększone zapotrzebowanie jest efektem gwałtownie rosnącej liczby pacjentów chorych na Covid-19, którzy muszą znajdować się pod respiratorami.

Placówki medyczne oceniają, że tlenu przydałoby się nawet o 30 proc. więcej niż aktualnie jest.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z informacji „DGP” wynika, że rząd myśli o liberalizacji uregulowań dotyczących certyfikacji tego gazu, a nawet, w wariancie awaryjnym, nad zastosowaniem butli przemysłowych. Potrzeba także złagodzenie przepisów budowlanych oraz tych dotyczących bezpieczeństwa obiektów. Regulacje zawieszające stosowanie tych norm znalazły się w ostatniej ustawie covidowej. Miało to spowodować ułatwienia w zakresie tworzenia szpitali tymczasowych i rozbudowę instalacji – również tlenowych – w obecnych.

Z opisywanych problemów zdaje sobie sprawę resort zdrowia. „Niektóre placówki rozbudowały ostatnio swoje zabezpieczenie tlenowe, bo nie były przygotowane do tak wielkiej liczby łóżek respiratorowych. Wiele tych instalacji trzeba było poprawić, ale nie zawsze się dało. Możliwe są więc lokalne problemy” – podkreśla wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. „Na szczęście zrobiliśmy spory zapas butli tlenowych” – dodaje.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Australia poradziła sobie z koronawirusem

We wtorek resort zdrowia poinformował o 19 364 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 196 osób.

serwisy.gazetaprawna.pl / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz