W związku z gwałtownie rosnącą liczbą pacjentów, którzy muszą znajdować się pod respiratorami, w polskich szpitalach pojawiają się problemy z zaopatrzeniem w tlen.

W szpitalach pojawiają się kłopoty z zaopatrzeniem w tlen – pisze w środę Dziennik Gazeta Prawna (DGP). Medium podkreśla, że zwiększone zapotrzebowanie jest efektem gwałtownie rosnącej liczby pacjentów chorych na Covid-19, którzy muszą znajdować się pod respiratorami.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5360.41 PLN    (24.36%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Placówki medyczne oceniają, że tlenu przydałoby się nawet o 30 proc. więcej niż aktualnie jest.

Z informacji „DGP” wynika, że rząd myśli o liberalizacji uregulowań dotyczących certyfikacji tego gazu, a nawet, w wariancie awaryjnym, nad zastosowaniem butli przemysłowych. Potrzeba także złagodzenie przepisów budowlanych oraz tych dotyczących bezpieczeństwa obiektów. Regulacje zawieszające stosowanie tych norm znalazły się w ostatniej ustawie covidowej. Miało to spowodować ułatwienia w zakresie tworzenia szpitali tymczasowych i rozbudowę instalacji – również tlenowych – w obecnych.

Z opisywanych problemów zdaje sobie sprawę resort zdrowia. „Niektóre placówki rozbudowały ostatnio swoje zabezpieczenie tlenowe, bo nie były przygotowane do tak wielkiej liczby łóżek respiratorowych. Wiele tych instalacji trzeba było poprawić, ale nie zawsze się dało. Możliwe są więc lokalne problemy” – podkreśla wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. „Na szczęście zrobiliśmy spory zapas butli tlenowych” – dodaje.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Australia poradziła sobie z koronawirusem

We wtorek resort zdrowia poinformował o 19 364 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 196 osób.

serwisy.gazetaprawna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz