Rząd zapowiada kolejne obostrzenia

Przedstawiciele rządu zapowiadają, że jeszcze dziś premier Mateusz Morawiecki przedstawi kolejne obostrzenia w związku z walką z pandemią koronawirusa. Według szefa KPRM Michała Dworczyka, będą one m.in. ograniczały ilość kontaktów społecznych.

W środę rano szef szef KPRM Michał Dworczyk poinformował podczas audycji Rozgłośni Katolickich “Poranek Siódma 9”, że jeszcze dziś premier Mateusz Morawiecki ogłosi nowe restrykcje wynikające z rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

– Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki będzie przedstawiał kolejne obostrzenia, kolejne decyzje, które będą ograniczały nasze funkcjonowanie, ograniczały też ilość kontaktów społecznych – powiedział minister Dworczyk. Dodał, że „dopóki nie ma skutecznej szczepionki, to najlepszym lekiem na epidemię jest sposób znany od starożytności, czyli izolacja, ograniczenie kontaktów międzyludzkich”.

 

Szef KPRM zaznaczył też, że rząd robi wszystko, aby nie doszło do całkowitego lockdownu w Polsce.

– Rząd z jednej strony ma oczywiście podstawowy obowiązek jakim jest zadbanie o zdrowie i życie Polaków, z drugiej strony musimy myśleć o konsekwencjach gospodarczych tak daleko idących decyzji. Natomiast sytuacja rzeczywiście jest poważna – powiedział.

Dworczyk zapewnił przy tym, że zapowiadane restrykcje mają jednak wejść w życie nie z dnia na dzień, ale po kilku dniach, żeby był czas na przygotowanie się do nich. Wyraził nadzieję, że decyzje rządu spotkają się ze zrozumieniem. Przyznał, że obostrzenia są dla wszystkich uciążliwe, „ale cała sytuacja jest dosyć niezwykła; w związku z tym wszyscy ponosimy tego konsekwencje”.

Później rzecznik prasowy rząd, Piotr Müller potwierdził zapowiedzi szefa KPRM. Poinformował, że w środę o godzinie 14:00 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem premiera Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, „dotycząca kolejnych kroków w walce z COVID-19”. Nie podano jednak żadnych szczegółów.

Przeczytaj: „DGP”: W szpitalach zaczyna brakować tlenu dla pacjentów covidowych

Czytaj również: Spółki Skarbu Państwa zbudują 15 tymczasowych szpitali covidowych

gosc.pl / Siódma 9 / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply