Spółki Black Red White (BRW) zamierzają w 2020 roku zwolnić łącznie 1,9 tys pracowników. Zawiadomiły o tym fakcie Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju. BRW jest jednym z największych producentów mebli w Polsce. Przyczyną planowanych zwolnień jest epidemia koronawirusa, w wyniku której sklepy należące do spółek zostały zamknięte.

Spółki Black Red White S.A. oraz Meble Black Red White sp. z o.o. będą masowo zwalniały pracowników – poinformował w piątek Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie. Pierwsza z nich zamierza zwolnić 1500 osób, druga kolejnych 400. Zwolnienia mają dotyczyć okresu od kwietnia do grudnia tego roku – podaje „Kurier Lubelski”. Przyczyną planowanych działań jest epidemia koronawirusa, skutkująca zamknięciem sklepów należących do spółek.

Zobacz także: Bezrobocie rośnie już trzeci miesiąc z rzędu

Jak informuje portal, Andrzej Pruszkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie oświadczył, że dostał z Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju wiadomość dotyczącą planowanych zwolnień grupowych.

„Chodzi o dwie firmy z powiatu biłgorajskiego: Black Red White S.A. i Meble Black Red White sp. z o.o. Pierwsza planuje zwolnienie 1500 osób, druga kolejnych 400 osób od kwietnia do grudnia tego roku. Przy czym liczby te dotyczą pracowników z całego terenu działania tych firm. Nie mamy wiedzy ilu z nich to mieszkańcy naszego regionu” – powiedział w piątek Pruszkowski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: USA: Niektóre prognozy na 2020 rok przewidują stopę bezrobocia na poziomie 32,1 proc.

Zaznaczył także, że z podobnymi problemami mierzą się aktualnie firmy meblowe w innych województwach.

Jak czytamy na portalu „Założycielem i właścicielami BRW jest rodzina Tadeusza Chmiela. Według tygodnika Wprost jego majątek sięga 829 mln zł. Firma w ostatnich latach mierzyła się z szeregiem problemów finansowych. W 2019 przeprowadzona została restrukturyzacja. Obecnym prezesem jest Dariusz Formela”. Problemy firmy zostały pogłębione przez epidemię koronawirusa.

kurierlubelski.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz