Jedna trzecia Polaków nie uważa Rosji za zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju – wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego na zlecenie portalu dziennika „Rzeczpospolita”.

Podczas ostatniego szczytu NATO w Londynie w deklaracji końcowej zapisano – „stajemy w obliczu zagrożeń i wyzwań płynących ze wszystkich kierunków strategicznych. Agresywne zachowania Rosji stanowią zagrożenie dla euroatlantyckiego bezpieczeństwa; terroryzm we wszystkich formach i przejawach pozostaje trwałym zagrożeniem dla nas wszystkich”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Tymczasem z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie portalu rp.pl wynika, że spora część Polaków nie uważa Federacji Rosyjskiej za zagrożenie.

Przeczytaj także: Prezydent Duda: Rosja nie jest wrogiem, jest sąsiadem i partnerem

Ankietowani zostali zapytani, czy „uważają, że Rosja zagraża bezpieczeństwu Polski?”. Na pytanie twierdząco odpowiedziało 45,2 proc. respondentów, 29,9 proc. zaznaczyło przeciwną odpowiedź, natomiast 24,9 proc. nie miało zdania w tej kwestii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według sondażu co drugi mężczyzna uważa, że Rosja stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski. W przypadku kobiet odsetek jest niższy i wynosi 40%.

Z badania wynika także, że nie ma zależności między udzielanymi odpowiedziami a wiekiem. Natomiast pozytywne odpowiedzi częściej były udzielane przez osoby ze średnim wykształceniem (50%), mieszkańców miejscowości liczących od 200 do 499 tys. osób (więcej niż 50% ankietowanych) oraz osoby z zarobkami między 2 a 3 tys. zł netto (50% ankietowanych).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / rp.pl 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz