Według Policji Polak zaatakował dwóch Ukraińców kierując się wyłącznie względami narodowościowymi.

Trzydziestosiedmioletni mieszkaniec powiatu żarskiego został zatrzymany przez policję w związku dokonaniem napaści na tle narodowościowym na dwóch obywateli Ukrainy. – podała we wtorek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żarach Aneta Berestecka.

Według policji do zdarzenia doszło kilka dni temu w lokalu gastronomicznym na przygranicznym bazarze w Łęknicy. Policja w Żarach otrzymała zgłoszenie o pobiciu. Funkcjonariusze przybyli na miejsce ustalili, że 37-letni mieszkaniec powiatu żarskiego publicznie i bez powodu w wulgarny sposób zwyzywał dwóch obywateli Ukrainy z powodu ich przynależności narodowej. Miał także naruszyć nietykalność cielesną jednego z nich, szarpiąc go, kopiąc i bijąc po głowie. Ponadto miał grozić pozbawieniem życia i uszkodzić sprzęt AGD w lokalu powodując szkodę o wartości ponad 6 tys. złotych. Polak miał znajdować się przy tym pod wpływem alkoholu.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, po czym po zgromadzeniu materiału dowodowego został wypuszczony na wolność po wpłaceniu poręczenia majątkowego. Postawiono mu zarzuty stosowania gróźb karalnych, znieważenia i naruszenia nietykalności na tle narodowościowym oraz uszkodzenia mienia, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Policja zatrzymała gang Ukraińców terroryzujących mieszkańców Chełma

Kresy.pl / Policja

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. JeszczePolska
  JeszczePolska :

  Więc tak Polacy i Polki, idą wybory, myślcie , KTO i dlaczego funduje nam bezustanne upokarzanie i pogardę????
  Swój własny pisak do ręki ,innego koloru niż te w komisji wyborczej…. na wybory i skreślać!!wcześniej pytać kandydatów na spotkaniach przedwyborczych o ich zdanie nt. Ukrainy.
  http://natemat.pl/228641,30-letni-ukrainiec-wpadl-w-furie-ubije-jak-na-wolyniu-glupie-polaki
  Sądy finansowane z NASZYCH PODATKÓW, z ciężkiej harówy z wysokimi podatkami i najniższą w Europie kwotą wolną od podatku!!!!!!!!!
  https://nczas.com/2018/08/22/tak-wyglada-sprawiedliwosc-w-polskich-sadach-polak-skazany-za-antybanderowskie-wlepki-a-ukrainiec-grozacy-powtorka-z-wolynia-niewinny/

 2. Gaetano
  Gaetano :

  Miał naruszyć, miał grozić, miał uszkodzić, miał wypić…,co Q2 zrobił konkretnie, nie wiadomo, a dwóch ukrów, być może ze wsparciem funkcjonariuszy, już się postara o wiarygodne zeznania.

 3. zefir
  zefir :

  Na Ukrainie gdy banderowiec Polaka atakuje to ich milicja/policja się śmieje lub głupa udaje ,że nic nie widzi,że nic się nie dzieje-tam Lacha atakować to mniej niż wykroczenie.