Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z zeszłego roku, liczba rozwodów stanowi około jednej trzeciej wszystkich zawartych w Polsce związków małżeńskich.

Dane GUS z 2018 roku przytacza portal TVP3. Zgodnie z nimi w Polsce zawarto w zeszłym roku 192 tys. związków małżeńskich. W tym samym czasie orzeczono w naszym kraju 63 tys. rozwodów. Znacznie rzadziej, bo w przypadku 1,3 małżeństw, orzekano separację. Liczba rozwodów spadło o 2 tys. w porównaniu do roku 2017, zaś liczba separacji o 300.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Z danych GUS wynika, że na wsiach liczba małżeństw jest proporcjonalnie nieco wyższa. Wyraźnie rzadsze są tam rozwody. W miastach doszło w 2018 roku do 45 tys. rozwodów podczas gdy w przypadku mieszkańców wsi było ich 18 tys. Proporcjonalnie więc, biorąc pod uwagę, że około 60% Polaków mieszka w miastach, wskaźnik rozwodów wśród tych drugich jest nieco niższy.

Czytaj także: Ponad połowa małżeństw w Rosji kończy się rozwodem

regiony.tvp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz