Internauci z całego świata szukali Polaka, który w Londynie zgubił kopertę z wypłatą.

Sukcesem zakończyła się akcja poszukiwania Polaka, który zgubił w londyńskim barze kopertę z tygodniową wypłatą. Akcja nabrała niezwykłych rozmiarów dzięki mediom społecznościowym. – podała w czwartek telewizja TVN24.

21. grudnia pracownicy baru The Alexandra mieszczącego się w londyńskiej dzielnicy Wimbledon znaleźli pod jednym ze stolików kopertę z tygodniową pensją i napisem „Mariusz”. Jak pisze TVN24, menedżer baru postanowił „za wszelką cenę” znaleźć osobę, która zgubiła pieniądze.

Mariusz, znaleźliśmy twoją wypłatę w czwartkową noc (21. grudnia). Jest pełna pieniędzy, nie straciłeś ich, mamy je! Jeśli ktoś zna prawdopodobnie Polaka, o imieniu Mariusz w okolicach Wimbledonu, to może być on. Proszę dajcie mu znać! Retwitujcie po polsku, jeśli znacie jakiegoś Mariusza. – ogłoszono na Twitterze.

Apel spotkał się z odzewem internautów. Ponad 600 osób przekazało dalej twitta z tą informacją, w tym autorka książek o Harrym Potterze J.K. Rowling. Powstał także hasztag #FindMariusz (“znaleźć Mariusza”). W środę bar ogłosił sukces.

Po 1,5 miliona wyświetleń na Facebooku, dobrze ponad 3 milionach interakcji na Twitterze, wiadomościach z Australii, Nowej Zelandii, Filipin, Kanady (Kanada pokochała tę historię, znaleźlibyśmy go tam w dziesięć minut), z całej Europy i z wszelkich innych miejsc, znaleźliśmy go. – napisała The Alexandra na Facebooku.

Jak wyjaśniono, Mariusz wrócił do Polski na Boże Narodzenie i nawet nie powiedział żonie, że zgubił wypłatę „żeby jej nie denerwować na święta”. O internetowych poszukiwaniach Mariusza dowiedział się od syna. Po powrocie do Anglii zgłosił się po zgubę. Jak pisze The Alexandra, dokładnie podał sumę, która znajdowała się w kopercie i wskazał krzesło, na którym siedział. „To na 100% on” – stwierdzono w lokalu. Mariusz był nieopisanie szczęśliwy i pozostawił suty „napiwek” pracownikowi, który znalazł kopertę.

Zakończoną happy endem historię Mariusza odnotowały liczne brytyjskie media, w tym BBC i Guardian.

CZYTAJ TAKŻE: Polacy największą mniejszością narodową w Wielkiej Brytanii

Kresy.pl / TVN24

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply