Po reakcji Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, internetowy sklep Amazon wycofał dzisiaj ze sprzedaży świąteczne ornamenty z wizerunkiem niemieckiego obozu zagłady.

Sprawa zbulwersowała opinię publiczną po tym,  jak została nagłośniona przez oficjalną stronę Muzeum na Twitterze. –„Sprzedaż” ozdób choinkowych ze zdjęciami z Auschwitz nie wydaje się dobrym pomysłem. Oświęcim na otwieraczu do butelek jest wyrazem braku szacunku. Prosimy Amazon o usunięcie produktów z asortymentunapisano w komunikacie.

Oferta sklepu zawierała m.in. ozdoby choinkowe w kształcie gwiazdki ze zdjęciem Bramy Śmierci z podpisem „Auschwitz Poland”. Na stronie Amazona można było także zamówić otwieracz do butelek z widokiem na druty kolczaste i podkładkę pod mysz z podobnym obrazkiem.

CZYTAJ TAKŻE: Narodowcy oskarżają Amazon o znieważenie polskiej flagi

W poniedziałek rzeczniczka sklepu poinformowała, że przedmioty zostały usunięte ze strony. – Wszyscy sprzedawcy muszą się dostosować do naszych standardów. Ci którzy nie będą ich przestrzegać, mogą spodziewać się usunięcia konta – powiedziała. Niektóre produkty są bowiem oferowane przez użytkowników amerykańskiego giganta e-commerce.

Po usunięciu przedmiotów Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu podziękowało wszystkim, którzy zareagowali i przyczynili się do wywarcia presji na sklep.

Kresy.pl / nytimes.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz