Narodowcy oskarżają Amazon o znieważenie polskiej flagi

Kilka dni temu globalna korporacja Amazon wprowadziła do swojej oferty wycieraczki do butów w formie i barwach przypominających flagę Polski. Wywołało to reakcję działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego.

Obóz Narodowo-Radykalny złożył we wrocławskiej prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli spółki Amazon.com poprzez „znieważenie polskiej flagi państwowej” – jak informuje powiązany z ONR portal Kierunki.info.pl. Powołując się na stosowne paragrafy Kodeksu Karnego i Kodeksu Postępowania Karnego narodowi radykałowie wnoszą o „przeprowadzenie niezbędnych czynności dowodowych, w tym o ustalenie danych osobowych sprawców odpowiedzialnych za dystrybucję i promocję produktu stanowiącego znieważenie polskiej flagi”. Swoje zawiadomienie narodowcy uzuepełnili odnośnikami do ogłoszeń Amazona do towaru, ktory uznali oni za obraźliwy dla Polaków.

Mimo, że Amazon „wobec niezadowolenia i sprzeciwów społecznych” wycofał się ze sprzedawania wycieraczek, ONR domaga się kary. „Należy zaznaczyć, że analogiczna akcja spółki Amazon.com ze sprzedażą flagi Indii spotkała się z reakcją Ministerstwa Spraw Zagranicznych Indii, które zażądało przeprosin i wycofania produktu, jako obrażającego uczucia obywateli Indii” – przypominają nacjonaliści – „Zagrożono wówczas Spółce dotkliwymi sankcjami. Spółka Amazon.com wycofała wówczas produkt ze sprzedaży”. Dlatego skierowali w tej sprawie także apel do premier Beaty Szydło uznając, że „działania organów ścigania nie będą środkiem wystarczającym i w związku z tym sprawę powinien podjąć Rząd RP”. Jak zauważają narodowi radykałowie „znieważenie flagi państwowej nie spowodowało żadnych działań ze strony organów państwowych, co jest przejawem ich indolencji i niekompetencji” oczekują więc, że Rząd RP zajmie stanowisko w sprawie, a Pani Premier podejmie niezbędne działania, w tym zobliguje właściwych ministrów do podjęcia konkretnych czynności w ramach posiadanych kompetencji ustawowych”.

Czytaj także: ONR: nie ma możliwości pokojowego współistnienia cudzoziemców z krajów arabskich w społeczeństwach europejskich

kierunki.info.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz