W piątek niemiecki tygodnik „Der Spiegel” poinformował, że zatrzymany w lutym w Afganistanie niemiecki talib Thomas K. może być psychicznie chory.

Mężczyzna został zatrzymany przez afgańskie siły bezpieczeństwa dwa miesiące temu w prowincji Helmand na południu Afganistanu, która uważana jest za jeden z bastionów talibów.

Niemiecki tygodnik podał, że zatrzymany talib zrobił na niemieckich urzędnikach w Kabulu wrażenie niezrównoważonego psychicznie. Po deportacji do Niemiec, która miała miejsce w czwartek, został skierowany na badania psychologiczne. „Der Spiegel” zaznaczył, że 36-letni mężczyzna posiada również polskie obywatelstwo.

CZYTAJ TAKŻE: Interpol ściga Polaka walczącego w szeregach dżihadystów z ISIS

Thomas K. pojechał w 2012 roku w rejon walk w Afganistanie, gdzie przyłączył się do talibów. Już wcześniej był obserwowany przez niemieckie służby z powodu sympatii okazywaną dżihadystom. Niemieckie władze uważają, że mógł on brać udział w zamachach na niemieckie instytucje bądź placówki Bundeswehry w Afganistanie. Afgańskie służby uważają z kolei, że mężczyzna należał do elitarnej jednostki talibów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz