Interpol wysłał list gończy za Jakubem Jakusem – Polakiem podejrzewanym o wstąpienie w szeregi dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego. Uznano go za bardzo niebezpiecznego przestępcę.

24-letni Jakub Jakus pochodzi z Sandomierza. Polak jest podejrzewany o to, że wstąpił w szeregi tzw. Państwa Islamskiego. Interpol wystawił za nim czerwoną notę, oznaczającą, że może on być bardzo niebezpiecznym przestępcą.

Zarzuca mu się przynależność do organizacji terrorystycznej ISIS, nielegalne posiadanie broni palnej, kradzież dokumentu i wykorzystywanie go do podawania się za inną osobę.

Jakus poza polskim zna m.in. język arabski. Przypuszcza się, że na islam przeszedł w liceum, zaś zradykalizował się podczas pobytu w Norwegii. Niewykluczone, że korzysta z fałszywych dokumentów.

Wcześniej jego historię, ze zmienionymi danymi osobowymi, opublikował portal NaTemat.pl. Rodzinie powiedział, że wyjeżdża do Turcji. Faktycznie udał się do Syrii, gdzie założył rodzinę i wstąpił w szeregi dżihadystów. Miał brać udział w ich akcjach bojowych.

Tvp.info / naTemat.pl / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. alexwolf
    alexwolf :

    Złapać tego polskojęzycznego zdrajcę, jeżeli okaże szczerą skruchę, nawrócenie i stanie się Polakiem, wybaczyć mu, jeżeli nie okaże skruchy i będzie dalej islamistą, to kara tak jak dla Azji w Panu Wołodyjowskim.