Wołodymyr Wiatrowycz na jednym z portali społecznościowych skomentował jeden z punktów wspólnej deklaracji prezydentów Polski i Ukrainy, dotyczący kwestii historycznych.

Na swoim profilu Facebookowym, szef ukraińskiego IPN zacytował jeden z punktów wspólnej deklaracji prezydentów Polski i Ukrainyz okazji 25-lecia ukraińskiej niepodległości, w którym napisano:

„- odnotowując obecność tragicznych stron w historii polsko-ukraińskich stosunków oraz doceniając wagę konstruktywnego polsko-ukraińskiego dialogu, opartego na prawdzie historycznej oraz wysiłkach polskich i ukraińskich polityków, historyków, intelektualistów, i hierarchów kościelnych, aktywnie uczestniczących w procesie pojednania i porozumienia w kwestiach historycznych;”

„I słusznie”– skomentował Wiatrowycz. „Niech politycy zostawią przeszłość w spokoju, wystarczy im pracy nad dzisiaj i jutrem”.

Przeczytaj więcej:

Wjatrowycz pokonany przez ukraińskich historyków w debacie nt. stosunku OUN do Żydów

Radykalny historyk przerabia przeszłość Ukrainy – ostra krytyka Wiatrowycza w amerykańskim radiu

Wiatrowycz o Wołyniu: zbrodnie były symetryczne

Szef ukraińskiego IPN-u spreparował dowód mający świadczyć o symetryczności zbrodni Polaków i Ukraińców

Facebook.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. pro_patria
    pro_patria :

    Pochwały z ust takiego śmiecia jak wiatrowycz odpowiednio świadczą o dudzie. Żadna głowa państwa z szanującego się kraju nie była na banderowskiej chałturni. Nawet prezydent malutkiej Słowacji woli dbać o interesy własnego Narodu jadąc do Rosjii i podejmując współpracę gospodarczą. duda niestety ośmiesza Polskę.