Większość Niemców obawia się zwiększonego napływu migrantów – wynika z barometru politycznego telewizji ZDF. Zdecydowana większość chce zaostrzenia polityki azylowej.

Jak pokazują opublikowane w piątek wyniki barometru politycznego publicznej telewizji ZDF, 52 procent respondentów uważa, że Niemcy nie są wstanie poradzić sobie z dużą liczbą migrantów – podaje portal Deutsche Welle. Z kolei 45 procent badanych nie podziela takich obaw.

DW zwraca uwagę, że jeszcze w marcu nastroje były odmienne: 51 procent uważało, że ich kraj poradzi sobie z kolejną falą migrantów, podczas gdy 46 procent miało wątpliwości w tej sprawie.

19 procent ankietowanych uważa, że sprawy azylu i migrantów to jeden z największych problemów, z którymi zmagają się obecnie Niemcy.

Z dużym poparciem spotykają się najnowsze plany zaostrzenia polityki azylowej UE. Zakładają one m.in., że migranci z niskimi szansami na uzyskanie azylu przechodziliby przyśpieszona procedurę azylową już w ośrodkach na zewnętrznych granicach Unii. 70 procent ankietowanych dobrze ocenia te plany, zaś 23 procent jest im przeciwna.

Jak informowaliśmy, wraca temat przywrócenia stacjonarnych kontroli na polsko-niemieckiej granicy. Powodem jest znaczny wzrost liczby nielegalnych imigrantów. Chcą tego niemieckie landy Brandenburgia i Saksonia. Również niemieckie partie CDU/CSU chcą przywrócenia stałych kontroli na niemieckich granicach. Z kolei koalicyjne FDP sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu.

Zobacz także: „Zabraknie nam policjantów” – niemiecka policja obawia się kontroli na granicach z Polską i Czechami

Przeczytaj: Niemieckie media krytykują Polskę za sprzeciw wobec relokacji migrantów

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply