Wyniki najnowszego  sondażu IBRiS dla Onetu pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje solidną przewagę nad rywalami. Polska 2050 zanotowała sadek poparcia. Wzrosło z kolei poparcie dla Konfederacji (jest aktualnie czwartą siłą w polskiej polityce).

Chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość wyraziło 33,5 proc. ankietowanych (w maju 34,9 proc.) – podał Onet we wtorek. Na partię Polska 2050 chce oddać swój głos 17,9 proc. ankietowanych (spadek o 2,4 pkt. proc. w porównaniu do maja). Koalicja Obywatelska może liczyć na 16,1 proc. głosów. Na czwartym miejscu uplasowała się Konfederacja – wskazało ją 9,3 proc. badanych.

Na kolejnych miejscach uplasowała się Lewica – chciałoby na nią głosować 8,3 proc. badanych (spadek poparcia o 0,1 pkt proc.) oraz PSL-Koalicja Polska, na które swój głos oddałoby 5,4 proc. wyborców (wzrost o 0,4 pkt proc.).

Zobacz także: Jak pandemia wpłynęła na sytuację materialną, zawodową, zadowolenie z życia i relacje rodzinne Polaków? [SONDAŻ]

9,5 proc. ankietowanych określiło się mianem niezdecydowanych.

Ankietowanym zadano pytanie, czy wzięliby udział w głosowaniu, gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę. Chęć udziału zadeklarowało 44,2 proc. badanych (30,3 proc. wyraziło pewność, 13,9 proc. odpowiedziało, że „raczej” odwiedziłoby lokale wyborcze).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

51,7 proc. ankietowanych nie miałoby zamiaru uczestniczyć w wyborach. 28,7 wskazało na odpowiedź „raczej nie” a „zdecydowanie nie” 23 proc. respondentów. Niezdecydowanie wyraża 4,1 proc.

Zobacz także: Sondaż: według Polaków w Europie rządzą Niemcy

onet.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz