Nowy sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej” ukazuje stabilną pozycję partii rządzącej.

PiS może liczyć na ponad 33 proc. poparcia. Sondaż wykonano już po dyskusji o niemieckich reparacjach wojennych, ale przed nawałnicami w północno-zachodniej Polsce. Platforma Obywatelska cieszy się poparciem na poziomie 22,8 proc., a Nowoczesna utrzymuje poparcie na poziomie 10 proc.

Największy spadek w tym sondażu notuje Kukiz’15, który znajduje się obecnie na czwartym miejscu (za Nowoczesną) z wynikiem 7,8 proc. W Sejmie znalazłoby się jeszcze SLD, które może teraz liczyć na 5,3 proc. Poniżej progu są ludowcy z wynikiem 4,9 proc. „Wyniki badania IBRiS pokazują, że w krótkiej perspektywie podwójne weta prezydenta Dudy, a przede wszystkim fala społecznych protestów z końca lipca nie odmieniły krajobrazu politycznego. Zgodnie z przewidywaniami opozycja nie była w stanie – przynajmniej na krótką metę – wykorzystać tej fali do budowy własnego poparcia. Nadal 10,9 proc. wyborców jest niezdecydowanych, na kogo będą głosować. To wzrost o 1,8 pkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem” – pisze „Rzeczpospolita”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz