​Bardzo duży wzrost liczby osób, które deklarują chęć zaszczepienia się przeciwko Covid-19 – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”. Liczba chętnych wzrosła o 25 pkt. proc. w porównaniu do badania z listopada.

Wyniki najnowszego badania wskazują, że 47,9 proc. Polaków zadeklarowało, że zdecydowanie zaszczepi się przeciwko Covid-19. Odpowiedź “raczej tak” wybrało 19,7 proc. badanych – pisze portal “RMF 24”. Medium przypomina, że wyniki listopadowego badania wskazywały, że zdecydowanie chciało się zaszczepić jedynie 15,9 proc. ankietowanych. 26,7 proc. badanych deklarowało wówczas “raczej tak”.

Wyniki styczniowego sondażu pokazują, że 15,1 proc. ankietowanych zdecydowanie nie chce się zaszczepić. Odpowiedź “raczej nie” wybrało 13 proc. badanych.

4,2 proc. to osoby niezdecydowane.

Największą grupę wśród osób chętnych do szczepienia stanowią osoby powyżej 50. roku życia. Ponad 70 proc. z nich deklaruje chęć zaszczepienia.

Najwięcej niechętnych wobec szczepienia przeciwko Covid-19 jest wśród osób między 18. a 39. rokiem życia. Nie chce się szczepić ponad 40 proc. z nich.

“Sondaż United Surveys został przeprowadzony metodą CATI 9 stycznia na próbie 1000 osób” – pisze portal.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W grudniu ubiegłego roku pierwsza dostawa szczepionki przeciwko Covid-19 dotarła do Polski z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs. 26 grudnia szczepionki dotarły do magazynu Agencja Rezerw Materiałowych w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim.

27 grudnia w warszawskim szpitalu zaszczepiono z użyciem preparatu Pfizera pracującą w nim pielęgniarkę Alicję Jakubowską. Była to pierwsza, zaszczepiona w kraju osoba. Zastrzyk wykonał dr Artur Zaczyński. „Jestem z tego dumna, że zostałam wybrana” – powiedziała Jakubowska podkreślając, że wykonanie szczepienia „nie bolało”.

Zobacz także: Bronili celebrytów zaszczepionych poza kolejnością. Łączy ich jeszcze… obrona pomników UPA

rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply