Mer Lwowa Andrij Sadowyj poinformował wczoraj, że podpisano memorandum o zakończeniu śmieciowej blokady miasta.

Memorandum ma gwarancje rządu i administracji obwodu lwowskiego. Sadowyj zapowiedział, że szczegóły umowy wkrótce zostaną podane do wiadomości.

Radość z podpisania memorandum wyraził na swoim profilu na Facebooku premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman. Z jego oświadczenia wynika, że memorandum będzie obowiązywać przez dwa lata.

Przypomnijmy, że lwowskie podmiejskie wysypisko w Grzybowicach zostało zamknięte po pożarze w czerwcu zeszłego roku, kiedy to zginęły trzy osoby. Od tego czasu władzom Lwowa nie udało się znaleźć rozwiązania, które mogłoby pomóc w śmieciowym problemie. W marcu br. pomoc finansową w przygotowaniu ekspertyzy rekultywacji lwowskiego wysypiska śmieci zaoferowała Francja. Pojawił się nawet pomysł przywozu śmieci do Polski, jednak okazało się, że zabraniają tego przepisy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ukraińskich mediach i sieciach społecznościowych wciąż odnotowuje się przypadki zalegania niewywożonych śmieci na ulicach miasta bądź nielegalnego wywozu lwowskich śmieci do innych regionów kraju.

PRZECZYTAJ: We Lwowie z powodu kryzysu z wywozem śmieci może dojść do zamknięcia szkół i przedszkoli

W mediach pojawiały się opinie, że władze centralne celowo utrzymują śmieciową blokadę Lwowa, ponieważ ugrupowanie polityczne Sadowego „Samopomoc” jest w opozycji do rządu.

Ostatnio o rozwiązanie śmieciowego kryzysu zaapelowali wspólnie liderzy wszystkich liczących się wspólnot religijnych Lwowa.

Kresy.pl / Ukraińska Prawda

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz