Problem dotyczy 59 placówek, na terenie których znajdują się przepełnione kontenery. Władze miasta obawiają się pogorszenia sytuacji wraz z nadchodzącą wiosną i rosnącymi temperaturami.

Obecnie jedna trzecia kontenerów na śmieci we Lwowie jest przepełniona. Dotyczy to 413 punktów w mieście, z których 59 znajduje się na terenie szkół i przedszkoli. W związku z tym komisja ds. sytuacji nadzwyczajnych lwowskiego ratusza liczy się z zamknięciem tych placówek w razie podniesienia się temperatur wraz z nadchodzącą wiosną.

„W razie zagrożenia proces nauczania powinien zostać przerwany. Dzisiaj w nocy była minusowa temperatura, śmieci w nocy zamarzają, a w dzień odmarzają, jednak jeśli będzie ocieplenie, będzie niedobrze” – powiedziała portalowi zaxid.net dyrektor departamentu humanitarnej polityki rady miasta Lwowa Hałyna Sliczna.

Przypomnijmy, że od wielu miesięcy sytuacja z wywozem śmieci ze Lwowa jest krytyczna. Lwowskie podmiejskie wysypisko w Grzybowicach musiało zostać zamknięte po pożarze w czerwcu zeszłego roku, kiedy zginęły trzy osoby. Od tego czasu władze Lwowa są zmuszone wywozić śmieci na wysypiska w innych regionach kraju, jednak często miasto spotyka się z odmowami przyjęcia śmieci. Zdaniem mera Lwowa Andrija Sadowego dzieje się to pod naciskiem rządu, wobec którego ugrupowanie polityczne Sadowego „Samopomoc” jest w opozycji. Premier Hrojsman z kolei obciąża winą za śmieciowy problem Sadowego.

CZYTAJ TAKŻE: Francuzi pomogą rozwiązać problem śmieci we Lwowie

lvivnews.com.ua / zaxid.net / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz