Sytuacja z wywozem śmieci ze Lwowa jest krytyczna, od kiedy zamknięto wysypisko śmieci w podlwowskich Grzybowicach. 650 tys. euro na rozwiązanie tego problemu wyasygnowała Francja.

Francuska firma Egis przygotuje projekt rozwiązania śmieciowych problemów Lwowa. Chodzi o sporządzenie ekspertyzy dotyczącej rekultywacji wysypiska śmieci pod Grzybowicami. Projekt będzie kosztował 650 tys. euro i zostanie sfinansowany ze środków funduszu badań i wsparcia sektora prywatnego Generalnego Skarbu Francji. Memorandum w tej sprawie podpisano dzisiaj we Lwowie. – podaje kanał ZIK.

Przypomnijmy, że od wielu miesięcy sytuacja z wywozem śmieci ze Lwowa jest krytyczna. Lwowskie podmiejskie wysypisko w Grzybowicach musiało zostać zamknięte po pożarze w czerwcu zeszłego roku, kiedy to zginęły trzy osoby. Od tego czasu władzom Lwowa nie udało się znaleźć rozwiązania, które mogłoby pomóc w śmieciowym problemie. Pojawił się nawet pomysł przywozu śmieci do Polski, jednak okazało się, że zabraniają tego przepisy.

CZYTAJ TAKŻE: Lwów chce wywozić swoje śmieci do Polski

W ukraińskich mediach i sieciach społecznościowych wciąż odnotowuje się przypadki nielegalnego wywozu lwowskich śmieci do innych regionów kraju oraz inne skandale z tym związane. Śmieci ze Lwowa nie chce już przyjmować wysypisko w obwodzie donieckim, ostatnie które godziło się to robić – podał dzisiaj portal zaxid.net. Zdaniem mera Lwowa Andrija Sadowego stało się to pod naciskiem rządu, wobec którego ugrupowanie polityczne Sadowego „Samopomoc” jest w opozycji.

Memorandum z firmą Egis podpisano na 9 miesięcy. Pierwsze propozycje projektów mają pojawić się na początku lipca br.

zik.ua / zaxid.net / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz