Sytuacja z wywozem śmieci ze Lwowa jest krytyczna, od kiedy zamknięto wysypisko śmieci w podlwowskich Grzybowicach. 650 tys. euro na rozwiązanie tego problemu wyasygnowała Francja.

Francuska firma Egis przygotuje projekt rozwiązania śmieciowych problemów Lwowa. Chodzi o sporządzenie ekspertyzy dotyczącej rekultywacji wysypiska śmieci pod Grzybowicami. Projekt będzie kosztował 650 tys. euro i zostanie sfinansowany ze środków funduszu badań i wsparcia sektora prywatnego Generalnego Skarbu Francji. Memorandum w tej sprawie podpisano dzisiaj we Lwowie. – podaje kanał ZIK.Przypomnijmy, że od wielu miesięcy sytuacja z wywozem śmieci ze Lwowa jest krytyczna. Lwowskie podmiejskie wysypisko w Grzybowicach musiało zostać zamknięte po pożarze w czerwcu zeszłego roku, kiedy to zginęły trzy osoby. Od tego czasu władzom Lwowa nie udało się znaleźć rozwiązania, które mogłoby pomóc w śmieciowym problemie. Pojawił się nawet pomysł przywozu śmieci do Polski, jednak okazało się, że zabraniają tego przepisy.

CZYTAJ TAKŻE: Lwów chce wywozić swoje śmieci do Polski

W ukraińskich mediach i sieciach społecznościowych wciąż odnotowuje się przypadki nielegalnego wywozu lwowskich śmieci do innych regionów kraju oraz inne skandale z tym związane. Śmieci ze Lwowa nie chce już przyjmować wysypisko w obwodzie donieckim, ostatnie które godziło się to robić – podał dzisiaj portal zaxid.net. Zdaniem mera Lwowa Andrija Sadowego stało się to pod naciskiem rządu, wobec którego ugrupowanie polityczne Sadowego „Samopomoc” jest w opozycji.

Memorandum z firmą Egis podpisano na 9 miesięcy. Pierwsze propozycje projektów mają pojawić się na początku lipca br.

zik.ua / zaxid.net / kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz