Rzecznik prezydenta Putina Dmitrij Pieskow stwierdzi, że Rosja chce pozostania zbuntowanych regionów – ługańskiego i donieckiego – przy Ukrainy.

Dmitrij Pieskow stwierdził: Jesteśmy zainteresowani tym, aby za naszą granicą istniało jedno zintegrowane, przewidywalne i rozwijające się państwo Ukraina.CZYTAJ TAKŻE: Rzecznik Kremla: Oczekujemy, że Kijów uzna wynik referendum na Krymie

Zaznaczył, że Rosja uważa, iż Ukraina działa obecnie na rzecz odepchnięcia zbuntowanych regionów. Pieskow dodał, że pomimo, że w Donasie są zwolennicy integracji z Rosją to jednak w tej kwestii nie ma żadnych napisanych scenariuszy.

Rzecznik Kremla zaznaczył jednocześnie, że nie ma także możliwości ewentualnej dyskusji na ten temat.

kresy.pl / onet.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz