Według rzecznika MSZ rozmowy z Ralphem Eugenem Reedem miały dotyczyć wzmocnienia wzajemnej współpracy.

Waszcyzkowski miał przekazać wspólpracownikowi Trumpa, że Stany Zjednoczone są kluczowym sojusznikiem Polski. W komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych można przeczytać, że głównym filarem stosunków USA i Polski pozostaje współpraca w zakresie bezpieczeństwa i obrony, choć, jak zaznaczył szef MSZ, należy pamiętać też o jej wymiarze politycznym i gospodarczym.MSZ podało, że w rozmowie minister Waszczykowski miał wyrazić nadzieję, iż obustronna współpraca pod rządami nowej amerykańskiej ekipy będzie się rozwijała równie owocnie, jak dotychczas.

Reed w wyiwadzie dla radia RMF powiedział z kolei, że Polska i Czechy są ważną częścią odpowiedzi NATO na zachowania Rosji.Zapewnił też, że Donald Trump jest zainteresowany rozwojem projektu tarczy antyrakietowej.

kresy.pl / stooq.pl / rmf24.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz