Według rzecznika MSZ rozmowy z Ralphem Eugenem Reedem miały dotyczyć wzmocnienia wzajemnej współpracy.

Waszcyzkowski miał przekazać wspólpracownikowi Trumpa, że Stany Zjednoczone są kluczowym sojusznikiem Polski. W komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych można przeczytać, że głównym filarem stosunków USA i Polski pozostaje współpraca w zakresie bezpieczeństwa i obrony, choć, jak zaznaczył szef MSZ, należy pamiętać też o jej wymiarze politycznym i gospodarczym.

MSZ podało, że w rozmowie minister Waszczykowski miał wyrazić nadzieję, iż obustronna współpraca pod rządami nowej amerykańskiej ekipy będzie się rozwijała równie owocnie, jak dotychczas.

Reed w wyiwadzie dla radia RMF powiedział z kolei, że Polska i Czechy są ważną częścią odpowiedzi NATO na zachowania Rosji.Zapewnił też, że Donald Trump jest zainteresowany rozwojem projektu tarczy antyrakietowej.

kresy.pl / stooq.pl / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz