Siwkow: Państwo i naród polski znikną w 10-15 minut [+VIDEO]

Gość rosyjskiej telewizji państwowej otwarcie mówił o zniszczeniu Polski w zaledwie „10 minut” przy użyciu broni nuklearnej.

Rosyjski ekspert wojskowy Konstantin Siwkow powiedział podczas panelu dyskusyjnego na kanale Rossija 1, że w ciągu zaledwie „10–15 minut znika zarówno państwo polskie, jak i naród polski”.

Emerytowany oficer rosyjskiej marynarki wojennej powiedział nadawcy: „Spójrzmy na Polskę. To najbardziej realistyczny kandydat, który mógłby stać się małym teatrem wojny nuklearnej. Czy jest tam 20 dużych miast? Nie sądzę. Jeśli przydzielimy każdemu miastu po dwa pociski nuklearne, będzie to tylko 30–40 pocisków”.

“To tylko salwa z jednej z dywizji Iskanderów. Za 10-15 minut zniknie zarówno państwo polskie, jak i naród polski. Zniknie także język polski. Europejczycy muszą to zrozumieć. Wzywam Europejczyków, aby zastanowili się nad tym, co robią”.

Wcześniej były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew groził Polsce. “Warszawa na pewno otrzyma swoją część popiołów radioaktywnych” – napisał w mediach społecznościowych. Wpis Miedwiediewa ma związek z wywiadem szefa MSZ Radosława Sikorskiego dla brytyjskiego Guardiana. Sikorski był pytany m.in. o przyzwolenie na ostrzeliwanie przez Ukraińców celów wewnątrz Rosji. Zwrócił uwagę, że Rosjanie regularnie atakują infrastrukturę krytyczną, gazową i cele cywilne. “Poza użyciem broni nuklearnej, Rosja się nie ogranicza” – powiedział.

“Amerykanie powiedzieli Rosjanom, że jeśli odpalicie ‘atomówkę’, to nawet jeśli ona nikogo nie zabije, uderzymy we wszystkie wasze pozycje na Ukrainie bronią konwencjonalną, zniszczymy je wszystkie. Myślę, że to wiarygodna groźba” – dodał szef MSZ.

Do jego słów odniósł się w niedzielę Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji i obecny wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

“Polski odpowiednik dziwacznego stwora o imieniu Blinken, o znacznie bardziej dźwięcznym nazwisku Sikorski, najwyraźniej postanowił przestraszyć własnych panów (…) Po pierwsze, jankesi jak dotąd nie powiedzieli niczego takiego, ponieważ są bardziej ostrożni od Polaków. Po drugie, uderzenie Amerykanów w nasze cele oznacza rozpoczęcie wojny światowej i minister spraw zagranicznych, nawet takiego kraju jak Polska, powinien to zrozumieć” – napisał na platformie X.

“Biorąc pod uwagę, że kolejny Polak, Duda, ogłosił niedawno chęć rozmieszczenia taktycznej broni nuklearnej w Polsce, Warszawa nie pozostanie pominięta i z pewnością otrzyma swoją część popiołów radioaktywnych. Czy tego naprawdę chcecie?” – dodał.

Czytaj: “Ostrzegamy Waszyngton, Londyn, Brukselę”. Zacharowa grozi Zachodowi “odwetem”

Zobacz także: Miedwiediew pisze o “strefie sanitarnej” na terytorium Polski

Kresy.pl/Daily Mail

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply