Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach (PiS) poinformował na antenie “Twojego Radia”, że strategiczne elementy polskiej energetyki będą chronione przez siły specjalne.

Jak przekazał Jach, w Dziwnowie odtworzona zostanie jednostka wojsk specjalnych, której zadaniem będzie ochrona gazoportu w Świnoujściu i Baltic Pipe.

“Decyzja przez ministra obrony narodowej i polski rząd została już podjęta i teraz trwa jej konkretyzowanie. (…) Powstanie trzeci zespół Formozy, czyli morskich wojsk specjalnych” – powiedział poseł.

“Ten teren powinien być chroniony nie tylko przeciwlotniczo, ale także przeciwrakietowo” – oświadczył w pierwszej połowie kwietnia wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odniósł się do infrastruktury znajdującej się na Pomorzu Zachodnim, m.in. terminala LNG i rurociągu Baltic Pipe.

Wicepremier został zapytany o znaczenie Pomorza Zachodniego dla bezpieczeństwa państwa. Podkreślił, że jest ono bardzo duże „w razie wariantu najgorszego”, na który musi być przygotowana polityka bezpieczeństwa. „Gaz z portu i z rurociągu to jest coś, bez czego polska gospodarka nie mogłaby funkcjonować – przynajmniej prawidłowo funkcjonować – a to może być zaatakowane. Ten teren powinien być chroniony nie tylko przeciwlotniczo, ale także przeciwrakietowo” – oświadczył na antenie Radia Szczecin Jarosław Kaczyński.

„Wielkie miasta w Polsce, a Szczecin do nich należy, są miejscem, które może być szczególnie łatwo przedmiotem ataku, tym bardziej, że tam jest ważny port, a obok jest port Świnoujście. Ten zespół portowy też ma dla nas znaczenie. Krótko mówiąc, to musi być teren szczególnie chroniony i oczywiście będziemy nad tym pracować, żeby ta ochrona powstała” – zadeklarował wicepremier.

Zobacz także: 120 mld zł na systemy tarczy antyrakietowej, co z dronami i śmigłowcami? MON o modernizacji Sił Powietrznych

Kresy.pl / twojeradio.fm

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply