“W Netto Polska doskonale rozumiemy, jakie powody stoją za ustawą ograniczającą handel w niedzielę. Doceniamy, iż nasi pracownicy będą mieli więcej czasu na odpoczynek oraz spędzanie czasu z rodziną. Każdemu, kto pracuje zawodowo, jest to bardzo potrzebne” – powiedziała rzeczniczka Netto Polska.

Firma zadeklarowała, że zakaz handlu w niedzielę “w żaden sposób nie wpłynie na poziom zatrudnienia. Nie planujemy zwolnień, ani skrócenia etatów”.

Rzeczniczka firmy Mariola Skolimowska Netto powiedziała, że sieć nie ma problemu z zakazem i docenia tę inicjatywę. Skolimowska zwraca uwagę, że polityka personalna Netto od zawsze była nastawiona na człowieka, dlatego nadchodzące zmiany przyjmuje się w firmie ze spokojem.

Nowe prawo przewiduje, że od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia, a dd 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu – ostatnia. Dopiero od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PiS: Całkowy zakaz handlu w niedzielę od 2020 roku

Kresy.pl / WP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply