Gdyby wybory prezydenckie na Ukrainie odbyły się w połowie grudnia wygrałaby je była premier Julia Tymoszenko.

Tymoszenko w najnowszym sondażu prezydenckim uzyskała wynik 7,9 proc. poparcia badanych. Na urzędującego prezydenta Petra Poroszenkę swój głos chce oddać 6,5 proc. respondentów, a były minister obrony Anatolij Hrycenko zajął trzecie miesjce z poparciem na poziomie 4 proc.

W badaniu wzięło udział 2039 respondentów i zostało przeprowadzone przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Poprzedni ranking prezydencki ogłoszono na Ukrainie w listopadzie; czołowe miejsca zajęli w nim: Poroszenko, Tymoszenko oraz lider popularnego zespołu Okean Elzy Swiatosław Wakarczuk. Poroszenko uzyskał wówczas 9,8 procent, Tymoszenko 8,8 procent, zaś Wakarczuk 7,4 procent. Niedawno Wakarczuk oświadczył, że nie zamierza ubiegać się o prezydenturę” – informuje PAP.

Wybory prezydenckie na Ukrainie odbędą się w 2019 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poroszenko po spotkaniu z Dudą: historia nie powinna wpływać na strategiczny charakter naszych relacji

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz