Robert Winnicki złożył w Sejmie wniosek o przerwę w obradach, żeby posłowie mogli spotkać się z demonstracją Kresowian, która o 13:00 rozpoczęła się pod Sejmem. PiS i PO odrzuciły tę propozycję w głosowaniu. Analogiczny wniosek posła Marka Jakubiaka został odrzucony przez marszałka Kuchcińskiego.

Poseł Winnicki zgłosił wniosek formalny „o odroczenie obrad Sejmu, co najmniej do późnych godzin popołudniowych”.

„Po to, żeby wszyscy posłowie, zawłaszcza PiS i PO, mogli wyjsć przed Sejm i spotkać się z manifestacją Kresowian, która zaczyna się o 13:00 w związku z tym, że Sejm RP nie chce po raz kolejny, 27 rok z rzędu, godnie uczcić ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej” –argumentował lider Ruchu Narodowego.

ZOBACZ: Winnicki: PiS kolaboruje z banderyzmem [+VIDEO]

„Nie tylko nie ma uchwały, nie tylko nie ma ustawy na 11 lipca, ale dochodzi do fałszowania historii”– mówił Winnicki. „Wczorajsza wypowiedź marszałka Terleckiego, o bratobójczej wojnie w Małopolsce Wschodniej i na Wołyniu, jest kłamstwem historycznym”– zaznaczył Winnicki. Dodając, że Terlecki jest historykiem. „Jeśli to była bratobójcza wojna, to proszę powiedzieć rodzinom ofiar rzezi na Woli podczas powstania warszawskiego, że też brały udział w bratobójczej wojnie. To jest skandal! To jest ukraińska, banderowska polityka historyczna realizowana w polski Sejmie”– mówił w Sejmie Winnicki. Z tego powodu zgłosił wniosek o odroczenie obrad Sejmu.

Marszałek Kuchciński, ktory wcześniej konsultował sie ws. upamiętnienia rzezi wołyńskiej z ukraińskimi politykami, w tym z Andrijem Parubijem i Jurijem Szuchewyczem, poddał ten wniosek pod głosowanie. Głosami zdecydowanej większości posłów PiS i PO wiosek został odrzucony. Za propozycją Winnickiego zagłosowali posłowie Kukiz’15 i PSL, a także większość posłów Nowoczesnej.

Później z podobnym wnioskiem wystąpił Marek Jakubiak z Kukiz’15 i Stowarzyszenia Endecja. Wniósł o 30 minutową przerwę w obradach, w związku z manifestacją Kresowian. „Wszystkich, którzy wiedzą, co oznaczają słowa Bóg, Honor, Ojczyzna zapraszamy na tę manifestację, aby środowiskom kresowym spojrzeć w oczy i wytłumaczyć im, dlaczego dla was rzeź wołyńska nie ma żadnego znaczenia” –powiedział.

Marszałek Kuchciński odrzucił ten wniosek. „Już mówiłem, że nie będę przyjmował wniosków o przerwę”– odparł.

KRESY.PL

14 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jaro7
  jaro7 :

  Trzeba ustalić nazwiska tych szumowin które nie chciały ze strachu wyjść do Kresowian.Ty banderowski suczy synu kuchciński wiecznym posłem nie będziesz ,kiedys ktos na twój banderowski ryj znajdzie kij,a najlepiej bejsbola.Ty zakało.Mnie interesuje jak głosowali szubrawcy z PiS i PO z Nowosadeckiego.

 2. sternik2
  sternik2 :

  Czytam ten portal od pewnego czasu, ale piszę po raz pierwszy. Głosowałem na PIS i obecnego Prezydenta, licząc na poprawę sytuacji w Ojczyźnie. I o ile ta na niektórych kierunkach ulega poprawie, to sprawa Kresów na pewno do nich nie należy. Poprzednia ekipa to (moim zdaniem) klika cyników, kłamców, złodziei i zwykłych bandytów z ANALFABETĄ na czele. Po obecnej patriotycznej (przynajmniej w teorii) nie spodziewałem się tak nikczemnego zachowania w sprawie tak POTWORNEJ ZBRODNI LUDOBÓJSTWA dokonanej na Narodzie Polskim. Zginęło wg.różnych szacunków od 150 do nawet 500 tys. Naszych Rodaków! I słowo „zginęło” jest tu w najlepszym razie letnim eufemizmem. Makabrycznych,dzikich zbrodni zwyrodniałych BANDYTÓW UKRAIŃCÓW nie sposób porównać do ŻADNEJ masowej zbrodni ludobójstwa, nie wyłączając nawet zbrodni niemieckich i tureckich na Ormianach. I niech nikt się nie łudzi, że coś się zmieniło po 70 kilku latach. Wystarczy termin : Odessa 2. 05. 2014, Dom Związków Zawodowych (reszta w sieci). To najgorszy odpad biologiczny mający WE KRWI geny tchórzostwa, zdrady i fałszu. Jakakolwiek inna postawa do „negocjacji” z BANDYCKIM LUDZKIM ŚCIERWEM od pozycji siły, jest z góry skazana na niepowodzenie. Dlatego, jeśli nie zrozumie tego obecna ekipa, jej czas wkrótce się skończy (mojego głosu na pewno już nie uzyska) sternik2

  • leszek1
   leszek1 :

   Mam podobne odczucia. Cieszylem sie, ze pierwszy raz nie musze sie wstydzic za Premier i Prezydenta. Mialem nadzieje na Polske wolna od klamstwa i naduzyc. Ze Polska zbuduje swoja sile i wiarygodnosc, stanie sie liderem przegnilej Europy. Podejscie do prawdy historycznej jakim byla rzez ponad 150 tysiecy Polakow, zmienilo diametralnie moj poglad na ten rzad. To naprawde nie ma znaczenia czy oklamuje nas PiS, czy PO. W sprawach istotnych oni sa calkowicie zgodni ze soba.

  • sylwia
   sylwia :

   Wbrew uporczywemu zaniżaniu liczby ofiar polskich do 200 000 i mniej, ilość polskich ofiar przekroczyła 500 000 a nawet była blisko miliona, gdy uwzględni się mordy Polaków popełnione przez Ukraińcow od 22 czerwca 1941 r. '… Jakże polscy „znawcy” tematu mogą napisać o 200 000 ofiar, skoro tylko od 1 do 16 września 1939 roku ukraińscy nacjonaliści [oraz pospolite ruszenie Ukraińców; mój przypisek] zamordowali około 550 000 polskich uciekinierów na Kresy i polskich żołnierzy, będących w mniejszych zgrupowaniach, powracających do swoich rodzin na Kresach. [Ukraińcy] rozbrajali ich zabierając ubrania i buty, gołych wiązali kolczastym drutem i żywcem zakopywali do ziemi…’ ( http://www.cracovia-leopolis.pl/index.php?pokaz=art &id=2392 za 'Kresy Wschodnie we krwi polskiej tonące’, praca zbiorowa pod red. Jana Sokoła i Józefa Sado, Chicago, Poznań, ISBN 83-9008523-1-4 )…’

   • leszek1
    leszek1 :

    To sie zgadza. Ukraincy mordowali Polakow przy kazdej okazji od czasu rozpoczecia Drugiej Wojny. Trudno obliczyc ilosc ofiar. Ja opieram sie na kilku zrodlach, ktore mowia, ze na Wolyniu, w lubelskim i w rzeszowskim zamordowano MINIMUM 150 tysiecy Polakow, bo tak nakazuje uczciwosc. O ile pamietam MAKSIMUM bylo szacowane na 250 tysiecy. Dziekuje za tytul ksiazki na czasie.

 3. krok
  krok :

  PO wiedziałem, że zaprzeda własną matkę dla swoich ceków, kasy itp. , Wołyń to dla nich, wina zamordowanych przez ukraińców Polskich dzieci (same sobie winne) , natomiast głosując na PIS miałem nadzieję, że coś w tym kierunku zmienią. W głębi duszy wiedziałem, że jestem niepoprawnym optymistą, lecz kolejne deklaracje PIS utwierdzały w przekonaniu skreślenia krzyżyka na PIS. Myślę, że za 3 lata w większości w nas zapali się czerwona lampka, widząc listę PIS i PO. To ta sama partia, tylko inaczej się nazywa. Mówiąc kolokwialnie, koryto to samo, lecz świnie się zmieniły. Niemniej co jest w PO i PIS najgorsze ? Obydwie partie to ludożercy, żywiący się padliną pomordowanych Polaków, mówią o patriotyźmie, lecz nawet nie kiwną palcem żeby podziękować Kresowianom za walkę o Polskość. Przypomnę, że za Piłsudskiego wielu żołnierzy otrzymywało ziemię na Kresach w ramach zaległych żołdów. Obecnie wycierają sobie swoje świńskie ryje, używają patriotycznych sloganów, a tłuszcza typu nowoczesna, pis, ich słucha.
  Hańba, wieczne potępienie dla posłów, którzy wiedząc co ludobójstwie Polaków, chcą ją ukryć dla własnych celów politycznych. PS. Mina kaczyńskiego czerwonego pyska w momencie kiedy jest mowa o ludobójstwie Polaków, on wie dobrze o nim, lecz elektorat pisowy ważniejszy niż prawda.

 4. scorpio
  scorpio :

  Wszystkie partie polityczne tzn. PIS, PO, PSL, SLD, Nowoczesna, sa anty polskie i pro banderowskie. Polacy nie maja innego wyjscia jak przy nastepnych wyborach wyrzycic na zbity pysk wszystkie te partie z Sejmu. Jedynie KUKIZ Ruch Narodowy, KORWIN i zwolennicy BRAUNA I KOWALSKIEGO musza miec wiekszosc w SEjmie i postawic wszystkich pro banderowskich i anty polskich politykow przed Trybunal Stanu i wsadzic do wiezien.

 5. kajetan40
  kajetan40 :

  Czekamy 73 lata na upamiętnienie, naszych Polskich ofiar bestialsko pomordowanych przez zdziczałe hordy banderowców, szowinistów PIS i PO inna partia coś wniosła do tych spraw związanych z środowiskiem kresowym. Czy raz zaprosili na rozmowy kogoś? szkoda nawet pisać wątpię w to że partia obecnie,rządząca coś zrobiła układy, układziki z banderowcami nic dobrego partii rządzącej wróżyć nie można.