Rzeczniczka NATO Oana Lungescu, wydała w piątek oświadczenie, w którym skomentowała wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina.

Agencja Reutera cytuje Lungescu, która stwierdziła: Rosyjskie oświadczenia, w których (Putin – red.) grozi zaatakowaniem sojuszników, są nie do przyjęcia i mają efekt odwrotny do zamierzonego.

Nie chcemy nowej zimnej wojny czy nowego wyścigu zbrojeń, dodała rzeczniczka NATO, zaznaczając także, że wszyscy sojusznicy popierają porozumienia o kontroli zbrojeń, które budują zaufanie, z korzyścią dla wszystkich.

CZYTAJ TAKŻE: Putin: Amerykańska tarcza antyrakietowa jest bezużyteczna wobec naszej broni [+VIDEO]

Lungescu stwierdziła, że Rosja kontynuuje zwiększanie swojej obecności militarnej od Morza Barentsa po Morze Śródziemne.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rzeczniczka NATO dodała również, że tarcza antyrakietowa w Europie nie jest wymierzona w Rosję. Tak jak wielokrotnie dawaliśmy do zrozumienia, obrona przeciwrakietowa Sojuszu nie została zaprojektowana przeciwko Rosji, ani nie jest w nią wymierzona. Nasz system chroni przed pociskami balistycznymi spoza strefy euroatlantyckiej – tłumaczyła Lungescu.

NATO stosuje dwutorowe podejście wobec Rosji: silne odstraszanie i obrona, w połączeniu z poważnym dialogiem i zależy mu na sukcesach na obu polach – oświadczyła Oana Lungescu.

Kresy.pl / interia.pl / reuters.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. UPAdlina
    UPAdlina :

    za to groźby uSSmanów są zawsze „demokratyczne” i „zgodne” z wszelakimi prawami międzynarodowymi, tak jak i ich agresje, zwane „misjami”.
    Putin po prostu dał bandytom zza oceanu jasne przesłanie, że jak zachce im się III wojny światowej, to mogą się bardzo niemiło przejechać.