Boris Johnson rozmawiał w Budapeszcie z ministrem spraw zagranicznych Węgier Peterem Szijjarto.

Wielka Brytania pomimo Brexitu będzie nadal angażować się na rzecz bezpieczeństwa i obrony Europy Środkowej, będzie także chronić prawa Węgrów pracujących w Wielkiej Brytanii – obiecał w piątek w Budapeszcie brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson.

Na wspólnej konferencji prasowej z szefem dyplomacji Węgier Peterem Szijjarto Johnson podkreślał, że stosunki pomiędzy Wielką Brytanią a Węgrami są bardzo bliskie, a oba kraje łączy wspólne spojrzenie na wiele kwestii.

Szijjarto powtarzał, że Węgry chcą „sprawiedliwej” umowy Brexitu, która zapewni możliwie najszersze porozumienie o wolnym handlu i bliską współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa z uwagi na zagrożenie terrorystyczne. Wspominał także o ochronie węgierskich pracowników w Wielkiej Brytanii, których liczbę ocenił na 50 tysięcy. Według Johnsona ochrona tych praw powinna odbywać się na zasadzie wzajemności.

Szef węgierskiej dyplomacji podkreślał, że obroty handlowe pomiędzy oboma krajami wyniosły w 2017 roku ponad 5 mld euro, a Wielka Brytania jest 11. co do wielkości handlowym partnerem Węgier. Wyrażał żal, że Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską, lecz przyznał, że Brytyjczycy mają do tego pełne prawo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Rzecznik Theresy May odrzuca rachunek 40 mld euro za Brexit

Kresy.pl / PAP / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz