W sieci pojawiły się fałszywe strony o programie Rodzina 500 Plus. Ostrzega przed nimi Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Resort podkreśla, że jedynymi stronami zawierającymi informacje autoryzowane przez rząd są rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl oraz witryny ministerstw.

„W ostatnich dniach zaobserwowaliśmy znaczący wzrost liczby stron internetowych odwołujących się do programu Rodzina 500 plus. Monitorujemy tę sytuację”– poinformowało ministerstwo.

Wcześniej minister Elżbieta Rafalska zapowiadała, że rząd nie będzie w tych kwestiach bezczynny:

„Nie będziemy bezczynnie patrzeć na próby wyłudzania pieniędzy od ludzi i pobierania odpłatności za wypełnianie wniosków. Start programu jest 1 kwietnia. Z całą pewnością samorządy będą pomagały w wypełnianiu i wszędzie tam, gdzie są próby wyłudzenia pieniędzy za tę czynność będziemy współpracować i ostrzegać osoby, które będą chciały żerować na naiwności ludzi”.

Podobne ostrzeżenie wydało Ministerstwo Cyfryzacji, które zaznacza, że żadna z instytucji zaangażowanych w składanie wniosków o wypłatę świadczenia nie żąda od swoich klientów podawania lub potwierdzania drogą mailową czy SMS-ową takich danych wrażliwych, jak nazwisko, nr dowodu osobistego lub PESEL.

RIRM / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz