PiS chce obniżyć poselskie pensje

14 kwietnia odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. W jej trakcie partia rządząca ma ogłosić rozwinięcie programu 500+. Ale jej posłowie zajmą się także własnymi uposażeniami.

Prezes PiS ogłosił inicjatywę obniżenia poselskich pensji. “Na mój wniosek Komitet Polityczny PiS ustalił, że zostanie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20% pensji poselskich” – ogłosił Jarosław Kaczyński w czasie konferencji prasowej po spotkaniu kierowniczego gremium partii rządzącej. “Wiemy, że jesteśmy dla społeczeństwa i nie jest celem polityki bogacenie się polityków” – uzasadniał lider rządzącej partii.

Dziennik “Super Express” twierdzi natomiast, że na konwencji PiS zaplanowanej na 14 kwietnia ma zostać ogłoszone rozwinięcie programu 500+. Od tej pory świadczenie przysługiwałoby rodzicom dziecka aż do ukończenia przez nie 25 roku życia, o ile kontynuowałoby pobieranie nauki. Kwota świadczenia byłaby zwiększona w przypadku rodzin w których dochód na osobę nie przekracza 3 tys. zł. PiS chce także rozszerzenia dostępności tanich leków dla emerytów.

“Od początku zapowiadaliśmy, że jeśli będzie dobra sytuacja budżetu to będziemy chcieli również ten program rozwijać tak, jak inne programy społeczne” – komentował informacje gazety szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jednocześnie nie chciał ujawnić szczegółów nowych propozycji PiS w zakresie sztandarowego programu polityki społecznej – “Po to jest ta konwencja, żeby też na tej konwencji móc usłyszeć, co mamy do powiedzenia Polakom” – powiedział Sasin.

Czytaj także: Realny mechanizm polityki społecznej

polsatnews.pl/stefczyk.info/kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Pol_AK
  Pol_AK :

  “że jeśli będzie dobra sytuacja budżetu”

  Jeśli teoretycznie zarabiam 1000zł miesięcznie, a każdego miesiąca od 29 lat wydaję ok 1005zł to czy mój budżet jest w dobrej sytuacji? Wychodziłoby długu 1 740 zł. Do spłaty tylko ratalnie…

  Gdzie zrównoważony budżet, niemcy się opamiętali i od paru lat utrzymują nadwyżkę. A my pkb na plusie, mialiardy z unii a i tak zawsze na minusie jakby recesja była…

 2. Gaetano
  Gaetano :

  Jeśli już, to odpowiedni projekt być skierowana do polskojęzycznego sejmu jeszcze w 2015r. Teraz to typowa zagrywka pod publikę przed wyborami. Ponadto, taki krok można nieco zrównoważyć wyższą kwotą wolną od podatku.

 3. jaro7
  jaro7 :

  Klasyczna zagrywka pod publiczkę i sondaże.Pisiorom i prezesowi nie wierzę,teraz będą nagradzać siebie “pod stołem” po cichu.Jest dobra propozycja,niech zarabiaja tyle ile wynosi srednia krajowa,a jak będa pracować dobrze(teraz beznadziejnie) i ludziom bedzie sie żyło lepiej i beda więcej zarabiać Polacy wtedy niech im też pensje rosną.Druga propozycja,zmniejszenie p(osłów) i senatorów o połowę,obecna ilość (marnej jakości) jest zbyt duża na takie państwo.A atak na pensje wójtów ,burmistrzów to prymitywny chwyt,bo pisowców na tych stołkach jest mało,tam ludzie wybierają swoich a nie partyjnych.I tu ludzie i radni potrafiąobniżyć sami pensje włodarzy.