PiS chce obniżyć poselskie pensje

14 kwietnia odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. W jej trakcie partia rządząca ma ogłosić rozwinięcie programu 500+. Ale jej posłowie zajmą się także własnymi uposażeniami.

Prezes PiS ogłosił inicjatywę obniżenia poselskich pensji. „Na mój wniosek Komitet Polityczny PiS ustalił, że zostanie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20% pensji poselskich” – ogłosił Jarosław Kaczyński w czasie konferencji prasowej po spotkaniu kierowniczego gremium partii rządzącej. „Wiemy, że jesteśmy dla społeczeństwa i nie jest celem polityki bogacenie się polityków” – uzasadniał lider rządzącej partii.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Dziennik „Super Express” twierdzi natomiast, że na konwencji PiS zaplanowanej na 14 kwietnia ma zostać ogłoszone rozwinięcie programu 500+. Od tej pory świadczenie przysługiwałoby rodzicom dziecka aż do ukończenia przez nie 25 roku życia, o ile kontynuowałoby pobieranie nauki. Kwota świadczenia byłaby zwiększona w przypadku rodzin w których dochód na osobę nie przekracza 3 tys. zł. PiS chce także rozszerzenia dostępności tanich leków dla emerytów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Od początku zapowiadaliśmy, że jeśli będzie dobra sytuacja budżetu to będziemy chcieli również ten program rozwijać tak, jak inne programy społeczne” – komentował informacje gazety szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jednocześnie nie chciał ujawnić szczegółów nowych propozycji PiS w zakresie sztandarowego programu polityki społecznej – „Po to jest ta konwencja, żeby też na tej konwencji móc usłyszeć, co mamy do powiedzenia Polakom” – powiedział Sasin.

Czytaj także: Realny mechanizm polityki społecznej

polsatnews.pl/stefczyk.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Pol_AK
  Pol_AK :

  „że jeśli będzie dobra sytuacja budżetu”

  Jeśli teoretycznie zarabiam 1000zł miesięcznie, a każdego miesiąca od 29 lat wydaję ok 1005zł to czy mój budżet jest w dobrej sytuacji? Wychodziłoby długu 1 740 zł. Do spłaty tylko ratalnie…

  Gdzie zrównoważony budżet, niemcy się opamiętali i od paru lat utrzymują nadwyżkę. A my pkb na plusie, mialiardy z unii a i tak zawsze na minusie jakby recesja była…

 2. jaro7
  jaro7 :

  Klasyczna zagrywka pod publiczkę i sondaże.Pisiorom i prezesowi nie wierzę,teraz będą nagradzać siebie „pod stołem” po cichu.Jest dobra propozycja,niech zarabiaja tyle ile wynosi srednia krajowa,a jak będa pracować dobrze(teraz beznadziejnie) i ludziom bedzie sie żyło lepiej i beda więcej zarabiać Polacy wtedy niech im też pensje rosną.Druga propozycja,zmniejszenie p(osłów) i senatorów o połowę,obecna ilość (marnej jakości) jest zbyt duża na takie państwo.A atak na pensje wójtów ,burmistrzów to prymitywny chwyt,bo pisowców na tych stołkach jest mało,tam ludzie wybierają swoich a nie partyjnych.I tu ludzie i radni potrafiąobniżyć sami pensje włodarzy.