W szybkim trybie przyjęto rozporządzenie pozwalające tworzyć w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów posady z zarobkami na poziomie wiceministra – informuje Rzeczpospolita (Rz).

Główny, starszy i młodszy kierownik projektu – wspomniane nowe stanowiska będą powstawać w KPRM. „Między 7 a nawet 16 tys. zł brutto wynagrodzenia zasadniczego będą dostawać główni kierownicy projektu zatrudnieni w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Starsi kierownicy zarobią między 6,5 a 15,3 tys. zł, a widełki płacowe dla młodszych kierowników projektu będą wynosiły od 6 do 13,5 tys. zł.” – pisze Rz w poniedziałek.

Nowe posady powstaną na skutek rozporządzenia w sprawie zasad wynagradzania pracowników KPRM, którą 7 września podpisał premier Mateusz Morawiecki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Politycy dostaną ogromne podwyżki – Andrzej Duda podpisał rozporządzenie

Medium zwraca uwagę, że prace nad rozporządzeniem przebiegły w błyskawicznym tempie. „Ze względu na fakt, iż projektowana regulacja dotyczy niewielkiej grupy pracowników KPRM i nie spowoduje negatywnych skutków dla podmiotów objętych regulacją ani dodatkowych kosztów po stronie budżetu państwa, projekt nie był przedmiotem uzgodnień, konsultacji publicznych oraz opiniowania” – zawarto w uzasadnieniu.

Rz zwraca uwagę, że przewidywane zarobki na wspomnianych stanowiskach są bardzo wysokie jak na warunki KPRM. „Ich maksymalne zarobki będą nieznacznie niższe od pensji ministrów, wynoszących po podwyżce 17,8 tys. zł, i dokładnie takie jak uposażenie wiceministrów, czyli 16 tys.” – pisze gazeta.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Podwyżki dla 400 pracowników Kancelarii Prezydenta

W uzasadnieniu napisano, że w KPRM podejmowane są „liczne inicjatywy związane z cyfryzacją państwa”, co skutkuje potrzebą ściągnięcia z rynku fachowców informatyków. Medium zwraca uwagę, że z rozporządzenia nie wynika jednak, iż wymagane są szczególne kwalifikacje. Młodszy kierownik projektu będzie musiał np. posiadać wykształcenie wyższe oraz jedynie dwa lata doświadczenia zawodowego.

rp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz