Ruszyła ogólnopolska akcja charytatywna Kredkobranie. Po raz czwarty do końca września wolontariusze zbierać będą przybory szkolne oraz materiały plastyczne, które zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Kresach. Akcja została zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie „Korzenie”.

Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia, ruszyła ogólnopolska akcja charytatywna Kredkobranie. Po raz czwarty do końca września wolontariusze zbierać będą przybory szkolne oraz materiały plastyczne, które zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Kresach. Akcja została zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie „Korzenie”.

Zbierane podczas akcji przybory szkolne, materiały plastyczne, oraz nowe egzemplarze lektur szkolnych trafiają do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali po za granicami ówczesnej Polski. „Nasza akcja to osobiste doświadczenie wspólnoty, spotkania i pamięci” – piszą organizatorzy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Akcja „Kredkobranie” odbywa się już po raz czwarty. – Pomimo pandemii, w zeszłym roku Kredkobranie znów okazało się rekordowe. Wielka zasługa w tym przede wszystkim naszych darczyńców, ale również naszych partnerów i patronów. Każdy z uczestników akcji staję się od razu jej ambasadorem, co nam jako organizatorom pokazuje, że warto kontynuować to dzieło – mówi Tomasz Konturek.

Organizatorzy informują, że zeszłoroczna edycja Kredkobrania skupiła uczniów – dzieci, młodzież i ich rodziców – z ponad 250 szkół w Polsce. Dzięki zebraniu ponad 80 tysięcy sztuk kompletów różnych przyborów szkolnych: kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, przyborów piśmienniczych i plastycznych itd., o wartości ponad 600 tys. zł. W ramach akcji Fundacja pomogła prawie 1200 dzieciom z Litwy i Ukrainy. W Kredkobranie włączają się całe szkoły, poszczególne klasy, ale również środowiska, zakłady pracy i osoby indywidualne.

Przez cały wrzesień zbiórkę można prowadzić w swoich środowiskach. Do 8 października należy je dostarczyć osobiście, pocztą lub kurierem do siedziby Fundacji. Dary w listopadzie trafią za wschodnią granicę do naszych Rodaków.

Patronat honorowy nad akcją objął m.in. ks. abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski, Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ, Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie.

Regulamin akcji oraz informacje o Kredkobraniu można znaleźć na stronie www.kredkobranie.pl. Wpłat pieniężnych można dokonywać na konto Fundacji Ignatianum 58 1750 0012 0000 0000 3880 7595 z dopiskiem Kredkobranie lub poprzez portal https://zrzutka.pl/29k4dw Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup książek i lektur szkolnych oraz transport darów na Kresy.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz