Władze Danii zniosły w piątek wszystkie restrykcje covidowe, które obowiązywały w kraju. Jako powód wskazano zaszczepienie 73 proc. duńskiej populacji. Restrykcje obowiązywały w Danii od 18 miesięcy. “Pandemia jest pod kontrolą” – oświadczył duński minister zdrowia Magnus Heunicke.

Duńskie ministerstwo zdrowia stwierdziło, że wysoki poziom zaszczepienia populacji kraju pozwala na zniesienie ograniczeń – podaje NBC News. W piątek zniesiono ostatnie restrykcje, które polegały na konieczności okazywania zaświadczeń o szczepieniu lub posiadania negatywnego testu na Covid-19 w klubach nocnych, a także na imprezach plenerowych oraz koncertach dla ponad 2 tys. widzów. “Pandemia jest pod kontrolą” – oświadczył duński minister zdrowia Magnus Heunicke.

Jako powód zniesienia restrykcji wskazano wysoki procent zaszczepionej populacji kraju. Duński minister zdrowia podkreślił jednak, że rząd szybko przywróci środki, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Od piątku infekcja Covid-19 przestała być traktowana w Danii jako choroba “krytyczna społecznie”. Została zakwalifikowana jako “ogólnie niebezpieczna”.

W ostatnim tygodniu w Danii odnotowuje się w ciągu doby od 500 do 1 tys. przypadków koronawirusa.

Przypomnijmy, że 29 września także Szwecja zniesie większość pozostających jeszcze w mocy obostrzeń mających na celu zwalczenie epidemii Covid-19.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia i spraw społecznych Szwecji Lena Hallengren zapowiedziała, że rząd będzie kontynuował łagodzenie ograniczeń związanych z COVID-19 i jeszcze w tym miesiącu uchyli większość obostrzeń i ograniczeń obowiązujących w miejscach publicznych, w tym w restauracjach, teatrach i na stadionach. Zgodnie z rządowym planem zmiany nastąpią 29 września br. Będzie to czwarty z pięciu zaplanowanych etapów znoszenia obostrzeń.

Zobacz także: Szwedzka Komisja Konstytucyjna uważa, że kraj zawiódł podczas pandemii koronawirusa

nbcnews.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply