Podczas wspólnych ćwiczeń sił stałej formacji operacyjnej Rosyjskiej Marynarki Wojennej na Morzu Śródziemnym oraz lotnictwa Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych, które odbywają się we wschodniej części Morza Śródziemnego od 25 czerwca, MiG-31K i samolot przeciw okrętom podwodnym Ił-38 przyleciały do ​​rosyjskiej bazy lotniczej Humajmim w Syryjskiej Republice Arabskiej – poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony.

Jak poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony, podczas wspólnych ćwiczeń sił stałej formacji operacyjnej Rosyjskiej Marynarki Wojennej na Morzu Śródziemnym oraz lotnictwa Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych, które odbywają się we wschodniej części Morza Śródziemnego od 25 czerwca, MiG-31K i samolot przeciw okrętom podwodnym Ił-38 przyleciały do ​​rosyjskiej bazy lotniczej Humajmim w Syryjskiej Republice Arabskiej

Obecnie załogi MiG-31K rozpoczęły wypełnianie zadań opanowania przestrzeni powietrznej regionu. Samoloty te mogą korzystać z najnowszych pocisków hipersonicznych „Kinżał”.

Zobacz też: “Izwiestija”: Pociski hipersoniczne Kinżał trafią na zachód Rosji

Bombowce dalekiego zasięgu Tu-22M3 wykonywały także loty szkoleniowe nad Morzem Śródziemnym – poinformowało ministerstwo. “Piloci samolotów zdobyli praktyczne umiejętności wykonywania misji na nowych obszarach geograficznych. Przeprowadzono zadania zniszczenia warunkowego wroga. Zadania zostały wykonane z wysoką jakością. Technologia lotnicza po raz kolejny potwierdziła swoją wysoką niezawodność. Personel lotniczy zdobył nieocenione doświadczenie”- powiedział dowódca lotnictwa dalekiego zasięgu, generał porucznik Siergiej Kobylasz.

Bazowanie samolotów tego typu na lotnisku Humajmim odbywa się po raz pierwszy. Stało się to możliwe dzięki przebudowie drugiego pasa startowego z całkowitą wymianą powłoki oraz instalacją nowego sprzętu oświetleniowego i radiowego.

“Podczas lotów szkoleniowych technika i sprzęt lotniczy będą testowane w trudnych warunkach klimatycznych, a załogi samolotów zdobędą praktyczne umiejętności opracowywania zadań szkoleniowych w nowych regionach geograficznych” – czytamy w oświadczeniu.

Zobacz też: Biden przedstawił budżet obronny: bardziej z myślą o Chinach i Pacyfiku niż o Europie

W ramach wspólnych ćwiczeń załogi obrony przeciwlotniczej okrętów stałej grupy zadaniowej rosyjskiej marynarki wojennej na Morzu Śródziemnym wzięły udział w szkoleniu odpierania ataków z powietrza. Zgodnie z sytuacją operacyjną samolot wroga otrzymał dane o położeniu fregaty na morzu i skierował się na cel, aby wykonać nalot kierowanymi pociskami rakietowymi. Wróg o podanych charakterystykach był symulowany elektronicznie przez system sterowania uzbrojeniem okrętu.

Zobacz też: Amerykanie przeprowadzili udany test silnika do broni hipersonicznej

Kresy.pl/Ministerstwo Obrony Rosji

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply