Rosyjskie linie lotnicze od 8 marca zawieszają loty międzynarodowe – informują rosyjskie media. Rosjanie obawiają się zatrzymania za granicą w związku z sankcjami związanymi z napaścią Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Jak informują rosyjskie media, rosyjskie linie lotnicze od 8 marca zawieszają loty międzynarodowe Rosjanie obawiają się zatrzymania za granicą w związku z sankcjami związanymi z napaścią Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosaviatsiya zaleciła liniom lotniczym z samolotami w zagranicznych rejestrach zawieszenie lotów zagranicznych, ze względu na ryzyko aresztowań i zatrzymań samolotów. Agencja uważa, że ​​państwa uczestniczące w sankcjach, oprócz ograniczeń w korzystaniu z przestrzeni powietrznej, wprowadzają dodatkowe ograniczenia – aresztowania lub zatrzymania samolotów rosyjskich linii lotniczych zarejestrowanych za granicą i będących własnością zagranicznych leasingodawców.

Już wcześniej zawieszenie lotów ogłosiło wiele rosyjskich linii lotniczych. Aeroflot od 8 marca zatrzymuje wszystkie loty za granicę, z wyjątkiem lotów do Mińska. Loty międzynarodowe we wtorek zatrzymują też Pobeda, Azur air i inne. Wiele linii lotniczych już wcześniej zawiesiło loty za granicę.

Joe Biden oświadczył w nocy z wtorku na środę: “Dzisiaj ogłaszam, że dołączymy do naszych sojuszników w zamykaniu amerykańskiej przestrzeni powietrznej dla wszystkich rosyjskich lotów, będziemy izolować Rosję, naciskając dodatkowo na jej gospodarkę”. Zakaz obejmuje regularne loty pasażerskie, loty cargo i czarterowe.

“Putin myślał, że wjedzie na Ukrainę, a świat przed nim ustąpi. Zamiast tego spotkała go ściana siły, jakiej nigdy sobie nawet nie wyobrażał. Spotkał Ukraińców” – oświadczył Biden w czasie tzw. orędzia o stanie państwa.

Informowaliśmy, że na skutek zachodnich sankcji rosyjski Sbierbank opuszcza europejski rynek. W oświadczeniu największego rosyjskiego banku napisano, że jego spółki zależne w Europie stoją w obliczu „niezwykłego odpływu środków i zagrożenia dla bezpieczeństwa pracowników i oddziałów”. Podawaliśmy także, że w związku poważnym spadkiem wartości rubla rosyjskie banki zaczynają podwyższać oprocentowanie kredytów.

Rząd USA wprowadził w poniedziałek sankcje zabraniające amerykańskim podmiotom transakcji z rosyjskim bankiem centralnym i innymi państwowymi instytucjami finansowymiInformowaliśmy, że na taki sam krok zdecydował się brytyjski rząd, zakazując podmiotom dokonywania transakcji z rosyjskim bankiem centralnym, ministerstwem finansów oraz państwowym funduszem majątkowym. Z kolei szef unijnej dyplomacji poinformował w niedzielę w czasie konferencji prasowej, że UE rozszerza grupę podmiotów i osób, które zostaną objęte pakietem sankcji. Także Japonia zamroziła aktywa prezydenta Rosji Władimira Putina oraz jego kluczowych urzędników.

Kresy.pl/Ria

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply