Konstantin Kosaczow, szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji, wyższej izby parlamentu Rosji, określił wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z wywiadu dla “Bilda” jako “prowokacyjne”. Według deputowanego Aleksieja Puszkowa Polska ma wobec Rosji dług.

Wczoraj opisywaliśmy wywiad Jarosława Kaczyńskiego udzielony niemieckiemu “Bildowi”, gdzie poruszał on m.in. temat agresywnej polityki Rosji, nieobecności prezydenta Dudy na Światowym Forum Holokaustu, obecności niemieckich żołnierzy na wschodniej flance NATO i homoseksualizmu. Kaczyński mówił także o reparacjach wojennych od Rosji – ta wypowiedź wzbudziła żywe zainteresowanie Rosjan.

Kosaczow na Facebooku oświadczył, że “celowo prowokacyjne” są “wypowiedzi lidera polskiej partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego o jakoby należących się jego krajowi odszkodowaniach od Rosji, to jest od strony najbardziej poszkodowanej w II wojnie światowej”. Wypowiedzi te jego zdaniem są “próbą zatarcia dyplomatycznego fiaska z nieobecnością polskiego prezydenta w uroczystościach rocznicowych w Jerozolimie na V Światowym Forum Holokaustu”.

Rosyjski deputowany skrytykował także “polonocentryczne” stanowisko polskich polityków wobec wydarzeń II Wojny Światowej oraz współczesności. W jego opinii takie podejście “przeszkadza w uświadomieniu sobie prostego faktu: “Rosja nie ma na celu przeciwstawiania się Polsce za wszelką cenę w kwestiach historycznych”, a sama Polska ucierpiała podczas wojny “tak jak inne narody, nie więcej, ale i nie mniej”.

Kosaczow oświadczył również, że “ponad połowa Europy była sojusznikami Hitlera, bądź też – jak Polska – co najmniej nie pomogła w zapobieżeniu wojnie”.

Inny członek Rady Federacji, Aleksiej Puszkow, na Twitterze napisał, że Warszawa ma dług nie do spłacenia wobec Rosji: “Jeśli ktoś powinien płacić to Polska naszemu krajowi za wyzwolenie od Hitlera”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / fakty.interia.pl / Twitter / Facebook

 

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. franciszekk
  franciszekk :

  1)Płacić Rosji za tzw. “oswobodzenie” = krwawe zniewolenie z unicestwieniem polskich elit i zastąpienie ich żydowsko – kolaborancką nicością, którą w drugim i trzecim pokoleniu mamy obecnie – tzw. “współobywatele”?
  2) Płacić Żydom odszkodowania wojenne za to, że państwo polskie zostało zmasakrowane przez agresorów – państwa; ZSRR, Niemcy oraz dawnych krwawych współobywateli II RP w formacjach UPA, OUN?
  3) Zapłacono Niemcom (UE = III Rzesza) kontrybucje wojenne w POstaci likwidacji polskiego przemysłu i gospodarki = POdległości w tych aspektach za to, że nie udało im się PO-dbić w 1939r państwa II RP!!!…..
  KOMU JESZCZE I CO JESZCZE ???????????……………..

   • franciszekk
    franciszekk :

    Twój cytat “Rozpacz wasza….” – co to oznacza????… czyżbyś nie należał do wielowiekowego historycznie ukształtowanego narodu polskiego i jego cywilizacji łacińskiej aaa …. do tzw. “masy” ludzkiej POwstałej w kołchoźnianych warunkach PRL-u?
    Negujesz krwawe wyniszczenie rodzimej polskiej inteligencji przez sowietów i POchwalasz podporządkowanie Polaków obcej cywilizacji – turańskiej (prof. Feliks Koneczny – Cywilizacje)?

    • franciszekk
     franciszekk :

     Cytat janusz123–> “Musisz czekac, az znowu Hitler sie urodzi”
     Odpowiedź na cytat –> już się wielu urodziło na Ukrainie.
     Nawet ubierają się tam przy każdej “uroczystej” okazji w stroje tej formacji by uczcić tych hitlerowskich zbrodniarzy wojennych.
     Na tych uroczystościach jest wielu współczesnych neo-hitlerków nawet wśród nieletnich !

 2. 1000_szabel
  1000_szabel :

  Ja myślę, że ten dług został wręcz z nawiązką opłacony w postaci grabieży polskich surowców i drenażu gospodarki przez dziesiątki lat aż do 1990 roku i nie wykluczając okresu 1939-1941. Może pora teraz, żeby Rosja opłaciła swój dług za wymordowanie inteligencji polskiej, elit, żołnierzy i za lata terroru, skoro już wchodzimy w taką retorykę?..

 3. Piotrx
  Piotrx :

  Gdyby nie zbrojna agresja na Polskę w 1939 dokonana wspólnie z hitlerowskimi Niemcami nie trzeba by potem nas “wyzwalać” od Hitlera. Osobnym tematem są zbrodnie i grabieże dokonane na narodzie polskim za które Polska nie otrzymała żadnego zadośćuczynienia

 4. ka9q
  ka9q :

  Bezczelność poziom ekstremalny !!!
  Złodzieje chcą odszkodowania, od czasu rozbiorów kradli i nie przestawali.
  Rozpętali z Hitlerem II Wojnę Światową, do tej pory odwracają kota ogonem mówiąc o tym, że Hitler ich zaatakował, amnezje mają o tym że zgodzili się na wojnę w pakcie Ribbentrop-Mołotow.
  Można mieć wrażenie, że władza w tym kraju kłamstwem stoi.