Polska nazywa siebie główną ofiarą II Wojny Światowej. Ale czy nie była ona jej drapieżnym inicjatorem, który się przeliczył? – takie sformułowania znalazły się w programie rosyjskiej stacji telewizyjnej Rossija1.

W poniedziałek w sieci zamieszczono fragment nagranie wideo z jednego z programów stacji „Rossija1”. Materiał dotyczył rocznicy wybuchu II wojny światowej. [AKTUALIZACJA, 04.09.2019, 12:15] Materiał który od poniedziałku zdobywał popularność w internecie, pochodzi z oryginalnego nagrania stacji Rossija1, wyemitowanego pierwotnie dwa lata temu, w roku 2017.

– Teraz Polska nazywa siebie główną ofiarą II Wojny Światowej. Ale czy nie była ona jej drapieżnym inicjatorem, który jednak się przeliczył? – mówi rosyjski dziennikarz. W tle, na ekranie w studio wyświetlone było zdjęcie lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego z napisem „Polska prosi o pieniądze”.

Następnie prowadzący program rosyjski dziennikarz twierdzi, że obecnie „Polacy niszczą pomniki sowieckich żołnierzy, napadają na rosyjskich kibiców piłkarskich, nie przepuszczają przez swoje terytorium do Polski rosyjskich motocyklistów, a na kolanach błagają o pieniądze”. – Choć jeśli się nad tym zastanowić, to sami są nam winni – dodaje dziennikarz.

Nagranie zilustrowano materiałami filmowymi, pokazującymi m.in. rozbiórkę komunistycznego monumentu ku czci Armii Czerwonej oraz starcia z udziałem pseudokibiców.

Czytaj także: Rosyjskie MSZ: Demontaż pomników Armii Czerwonej w Polsce ma destrukcyjny wpływ na wzajemne relacje

Zarzuty rosyjskiej stacji dotyczyły też sprawy prokremlowskiej grupy motocyklowej Nocne Wilki, która co roku organizuje rajd przez część Europy w okolicach rocznicy zakończenia II wojny światowej. Odwiedzają radzieckie miejsca pamięci i jak twierdzą, chcą powtórzyć drogę radzieckich żołnierzy do Berlina. Strona polska w ostatnich latach regularnie blokuje im przejazd przez Polskę.

Przeczytaj: „Nocne Wilki” powitał w Czechach baner „Hitler i Stalin zaczęli II wojnę światową” [+FOTO]

Przypomnijmy, że jak informowaliśmy, na stronie rosyjskiego Ministerstwa Spaw Zagranicznych na Facebooku pojawiło się nagranie sugerujące, że ZSRR był „zmuszony” podpisać układ z III Rzeszą oraz oskarżające władze Polski o antysemityzm i „flirty z nazistami”.

Zobacz: Skandliczny film rosyjskiego MSZ próbuje usprawiedliwiać zawarcie paktu Ribbentrop-Mołotow [+VIDEO]

Zobacz także: Rosyjska telewizja: Polacy masowo niszczą pomniki czerwonoarmistów

facebook.com / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. lp
    lp :

    Kacapy to kacapy, odwracają kota ogonem ale to nic nie da. Prawda jest obiektywna i żadna kacapska propaganda nie zmyje z nich hańby podstępnego ciosu nożem w plecy sąsiada, który krwawił w śmiertelnej walce o życie z niemiecką nawałą.

  2. Агент Славянской Империи
    Агент Славянской Империи :

    Panowie i Panie z redakcji Kresy.pl, proszę bardziej sprawdzać zamieszczane informacje. Do tej pory miałem Kresy.pl za przeciwstawne fejk njusom, a tutaj proszę – szara propaganda. Ten fragment wypowiedzi red. Kisielowa z rosyjskiej telewizji pochodzi sprzed dwóch lat (2017 rok) i jest wyrwany z kontekstu. Tu klaryfikacja (po rosyjsku, po polsku nie znalazłem): https://www.youtube.com/watch?v=2vBJt60G4lI Dla nieznających rosyjskiego, bardzo krótkie streszczenie: chodzi m. in. o współudział sanacyjnej II RP do spółki z Hitlerem w rozbiorze Czechosłowacji.