Rosyjski klub motocyklowy „Nocne Wilki” zakończył coroczny objazd po Europie związany z rocznicą zakończenia II wojny światowej. Jak odnotował portal wp.pl, Czechach powitał go ogromny transparent przypominający o tym, kto rozpętał tę wojnę.

Co roku na przełomie kwietnia i maja znany z prokremlowskich poglądów rosyjski klub motocyklowy „Nocne Wilki” organizuje rajd do Berlina pod nazwą „Drogi Zwycięstwa”. Po drodze motocykliści odwiedzają radzieckie miejsca pamięci. Jak twierdzą, chcą powtórzyć drogę radzieckich żołnierzy do Berlina. Po drodze dołączają do nich motocykliści z innych krajów – w tym roku m.in. z Polski, Niemiec, Serbii, Estonii, Czech i Włoch.

W tym roku „Nocne Wilki” dotarły do polskiej granicy 1. maja w Brześciu. Do naszego kraju nie wjechał szef klubu Aleksandr Załdostanow, który ma zakaz wjazdu do Unii Europejskiej. Wjazdu odmówiono też kilku uczestnikom rajdu oraz busowi rosyjskich motocyklistów będącemu ich technicznym zapleczem.

W środę „Nocne Wilki” dotarły do Czech. Jak wynika z twitta Jakuba Jandy, szefa praskiego programu Kremlin Watch, przy wjeździe do Pragi „Nocne Wilki” powitał wielki transparent powieszony nad trasą przejazdu rosyjskich motocyklistów z napisem w języku angielskim „Hitler + Stalin zaczęli II wojnę światową!”. Janda nazwał przy tym gości z Rosji „rosyjskim rządowym gangiem przestępczym”.

W czwartek rajd „Nocnych Wilków” zakończył się w Berlinie. „Drogi Zwycięstwa” zorganizowano po raz piąty. W 2014 i 2015 roku polskie władze nie zgodziły się na przejazd grupy przez Polskę ze względów bezpieczeństwa. W 2017 roku do Polski nie wpuszczono rosyjskich członków grupy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Zwolennicy Ukrainy oprotestowali przyjazd Nocnych Wilków do Pragi

Kresy.pl / wp.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jazmig
    jazmig :

    Cios w plecy zadali Polakom Czesi, którzy zajęli Zaolzie wykorzystując zaangażowanie Polski w wojnę z bolszewikami. W 1938 r. Czesi dobrowolnie zwrócili nam te ziemie, słusznie uznając, że nie będą robili prezentów Niemcom. Nie było żadnych walk o Zaolzie.